Як отримати дозвіл на виїзд з окупованого Бердянська?

По материалам primorka.city
04.11.2022 · 20:52 · Просмотров - 4131

Перевізники та бердянці, які нещодавно виїжджали з окупованого міста розповідають, як отримати довідку в окупаційній комендатурі, які данні треба надати та які є ризики


Перепустки, електронний перелік, російська ліцензія – з кожним днем виїхати з тимчасово окупованої території стає дедалі складніше. В день через Василівку евакуюється до 200 людей, коли ще у вересні ця цифра перетинала відмітку в тисячу. Люди шукають будь-які шляхи евакуації, вже не зважаючи ні на ціни, ні на тривалість, ні на умови поїздки. Як отримати перепустку, яка процедура виїзду через росію, чи можна проїхати через Крим – ми зібрали актуальну інформацію щодо виїзду з окупації.

Як отримати перепустку на виїзд в Запоріжжя?

Щоб ускладнити проїзд на підконтрольну Україні територію, з 1 жовтня окупаційна влада ввела перепустки. Але насправді пропускна система на КПП у Василівці почала функціонувати за день до вказаної дати.

Задля отримання перепустки на виїзд в Запоріжжя, необхідно звернутися до комендатури (каб. 3 захопленого Бердянського виконкому), або ж направити електронний запит. Люди, що виїжджали після 1 жовтня, радять з’явитися особисто, бо найчастіше онлайн-звернення в Telegram вони навіть не передивляються.

Сама довідка безкоштовна. Вартість виїзду з Бердянська до Запоріжжя автобусом зараз від 5 до 8 тис. грн. Чекати на погодження доведеться кілька тижнів.

– До комендатури йде водій, а за ним – пасажири. Немає значення, виїжджаєте ви легковим автомобілем, чи з перевізником – процедура одна. З собою треба мати паспорт, техпаспорт і військовий білет. Тут вже як пощастить – у когось його перевіряють, у когось – ні. Думаю, це залежить від віку водія. Перепустка діє п’ять днів. За цей час імена усіх пасажирів мають з’явитися у списках, які відправлять до Василівки. Найчастіше, це 1-3 дні, – прокоментував перевізник.

У колишньому відділі звернень виконкому Бердянської міської ради тепер видають перепустки на виїзд з міста
У 3-му кабінеті сидять робітники окупаційного виконкому. Один з них оформлює перепустку на виїзд з Бердянська, інший – на в’їзд. Ви передаєте паспорт з ідентифікаційним кодом, та відповідаєте на такі питання:

  • Куди прямуєте;
  • Мета поїздки;
  • Приймаюча сторона – чи чекає на вас хтось з родичів там, куди прямуєте (якщо так, то треба вказати номер телефону родичів чи знайомих).

Ці данні вони передають до служби безпеки, яка обробляє подану інформацію. Саме представники фсб надають дозвіл на виїзд. Людей, які викликають у них підозри, вони можуть викликати повторно. Насамперед, це стосується чоловіків призовного віку.

- Мені зателефонували наступного дня після оформлення перепусток, сказали, щоб я з’явився до комендатури. Причина незрозуміла – чи то я не доніс якісь документи, чи то вони їх втратили, – розповідає бердянець. – Я зайшов до 3-го кабінету, звідки мене проводили в суміжну кімнату. Там на мене чекав фсбшник. Питав все підряд – де працював, чому зараз не працюю, чому не маю російської сім-карти, чи отримав російський паспорт, чому ні. Дивився всі документи, які я взяв із собою. Навіть питав про студентський квиток. Перерив весь паспорт і сказав, що я можу бути вільний.

Якщо все добре – то вас внесуть до списків у найближчі три дні. Вам мають зателефонувати з комендатури та повідомити про це. Але краще не зволікайте, вам можуть так і не зателефонувати. Переглянути списки можна на заправці у Василівці – там кожного дня вивішують оновлені.

Чи потрібна перепустка на виїзд через росію та чи є дорога через Крим?

Навіть після пошкодження Кримського мосту та загострення військової ситуації у Херсонській області, перевізники кажуть, що проїзд з Бердянська через Крим можливий. Оголошення про послуги віїзду з окупованої території до Європи через Крим та російську федерацію дедалі публікуються в місцевих пабліках.

Перепустка на виїзд через Крим та через територію рф – не потрібна.

Якщо ви не маєте власного транспорту, то можна записатися на автобуси, що курсують, як мінімум, двічі на тиждень. Для запису потрібно вказати своє ФІО, дату, місце виїзду та контактний номер з вайбер, телеграм або вотсап.

Для виїзду за кордон треба мати лише український внутрішній та закордонний паспорти. Через Крим та рф з Бердянська можна виїхати до Латвії, Литви, Грузії, Польщі та інших країн Європи.

– З Бердянська авто прямує до КПП Чонгар, там піший перехід. З переходу вас довезуть до Джанкоя, де на вас чекатиме автобус. Звідти він їде до кордону рф/Латвія. Там другий піший перехід. А з цього переходу автобус вже прямує до Варшави, – повідомив перевізник.
Останні новини Бердянська
вчера, 23 сентября, суббота
22 сентября, пятница
21 сентября, четверг
20 сентября, среда

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На верх