Утеплення фасаду екструдованим пінополістиролом: плюси та мінуси

Екструдований пінополістирол (ЕППС) стає все популярнішим матеріалом для утеплення фасадів будівель

Утеплення фасаду екструдованим пінополістиролом: плюси та мінуси

Цей легкий, ефективний і недорогий матеріал забезпечує відмінні теплоізоляційні властивості. Як утеплити стіни екструдованим пінополістиролом? Це зовсім не складно. Пінополістирол легко монтується на будь-якій поверхні і не вимагає спеціальних навичок для установки.

Плюси утеплення фасаду екструдованим пінополістиролом

  1. Висока теплоізоляція: Екструдований пінополістирол володіє відмінними теплоізоляційними характеристиками. Він допомагає зберігати тепло в будинку зимою і захищає від спеки влітку.
  2. Співвідношення ціна-якість: У порівнянні з іншими матеріалами для утеплення, як-от мінеральна вата, ЕППС зазвичай є дешевшим варіантом. На ДахФасад ви можете придбати екструдований пінополістирол від 65 грн/м².
  3. Вологостійкість: Пінополістирол не вбирає вологу, що забезпечує його довговічність і надійність.
  4. Легкість установки: ЕППС легко різати і монтувати, що робить процес утеплення простішим і швидкішим.

Мінуси утеплення фасаду екструдованим пінополістиролом

Втім, як і будь-який інший матеріал, екструдований пінополістирол має свої недоліки:

  1. Вогнестійкість: На відміну від інших матеріалів, таких як мінеральна вата, ЕППС є вогненебезпечним. Це необхідно врахувати при виборі матеріалу для утеплення.
  2. Екологічність: ЕППС є продуктом нафтохімії і не є біорозкладаємим. Отже, його використання може негативно впливати на довкілля.

Пам'ятайте, що вибір матеріалу для утеплення фасаду залежить від конкретних потреб і вимог вашого будинку. Екструдований пінополістирол - це один з варіантів, який може бути підходящим у багатьох випадках.

Процес утеплення фасаду екструдованим пінополістиролом

пенополістірол

Інша важлива перевага ЕППС - легкість установки. При утепленні фасаду екструдованим пінополістиролом не потрібно наймати спеціалізованих майстрів, процес може бути виконаний самостійно. Для цього достатньо знати основні принципи роботи з цим матеріалом. Пінополістирольні плити накладаються на оброблену і грунтовану поверхню стін, після чого вони кріпляться спеціальними дюбелями. Потім поверхню покривають сіткою і фасадною штукатуркою. Цей матеріал здатний витримати значні температурні коливання, він не деформується і не розпадається, що дозволяє йому прослужити довгі роки.

Таким чином, екструдований пінополістирол - це практичний, економічний та ефективний варіант утеплення. Але не забувайте про його мінуси. Розгляньте всі за і проти, перш ніж вирішити, чи варто утеплювати будинок пінополістиролом.На початок