Алергія - як впізнати та лікувати алергічний кашель

Алергічні реакції стають все більш поширеними у сучасному суспільстві, і одним із їх проявів може бути алергічний кашель

Алергія - як впізнати та лікувати алергічний кашель

Цей вид кашлю викликаний реакцією організму на різноманітні алергени, які можуть зустрічатися у повітрі, їжі або навколишньому середовищі. Розуміння причин, симптомів, методів діагностики та лікування алергічного кашлю може допомогти людям краще контролювати свої стани та підвищити якість їх життя, докладно тема алергічного кашю розкрита тут https://alergia.com.ua/alergichnyj-kashel-prychyny-symptomy-diagnostyka-ta-likuvannya

Які місяці - це сезон для алергії?

Сезон алергії може залежати від регіону і конкретного типу алергенів. Ось загальний огляд сезонної алергії в помірних кліматичних зонах:

 1. Весна (березень - травень) - йе час, коли багато дерев починають цвісти. Для тих, хто алергічний до пилку дерев, таких як береза, дуб, клен, ясен, може бути найгірший час року.
 2. Літо (червень - серпень) - йе основний сезон цвітіння трав, таких як лугова тимофіївка, полин і бур'яни. Люди, які чутливі до цих алергенів, можуть відчувати симптоми протягом цього періоду.
 3. Осінь (вересень - листопад) - основний алерген цього сезону - це пилок амброзії. Інші рослини, такі як бур'яни і деякі дерева, також можуть викликати алергічні реакції в цей час.
 4. Зима - зазвичай це спокійний час для тих, хто страждає від сезонної алергії на пилок, оскільки більшість рослин не цвіте. Однак алергія на пил може бути проблемою протягом усього року, особливо в закритих приміщеннях.

Варто зауважити, що в різних країнах і регіонах можуть бути свої особливості. Наприклад, в теплих кліматах деякі рослини можуть цвісти протягом усього року.

Якщо у вас є підозра на сезонну алергію, рекомендується консультуватися з лікарем-алергологом для діагностики та рекомендацій щодо лікування.

Як визначити перші прояви алергії?

прояви алергії

Алергічні реакції можуть мати різні прояви, і симптоми можуть варіюватися від легких до життєзагрозливих. Ось деякі з найпоширеніших симптомів алергії:

 • Кожні прояви (висип, утворення бульбашок або бляшок, свербіж, набрякання обличчя або інших частин тіла)
 • Прояви в органах дихання (нежить, носова кровотеча, кашель, відчуття стиску в грудях, хрип у грудях або затруднене дихання, астматичні напади)
 • Очні симптоми (зачервоніння, сльозотеча, свербіж)
 • Прояви в органах травлення (нудота або блювота, біль у животі, діарея)
 • Інші симптоми (головний біль, запаморочення, втрата свідомості)
 • Анафілактичний шок - це серйозна і потенційно життєзагрозлива реакція, яка може розвиватися швидко. Симптоми включають в себе важке затруднене дихання, високий або низький кров'яний тиск, швидке серцебиття, набряк гортані, який може блокувати дихання, і втрату свідомості. Це вимагає негайної медичної допомоги.

Поговоримо про алергічний кашель

Алергічний кашель виникає як відповідь організму на вдихання алергенів, таких як пилок рослин, пил, шерсть домашніх тварин, плісень або деякі харчові продукти.

Причини:

 • Вдихання алергенів
 • Алергія на ліки або харчові продукти
 • Захворювання верхніх дихальних шляхів, викликане алергією.

Симптоми:

 • Сухий, надокучливий кашель.
 • Кашель частіше виникає вночі або після контакту з певним алергеном.
 • Чхання, запущений ніс, свербіж в носі.
 • Свербіж або водянисті очі.
 • Стиску в грудях або відчуття дискомфорту при диханні.
 • Хрип у грудях.

у дівчинки алергія

Діагностика:

 • Анамнез: лікар обговорить історію ваших симптомів, їхню залежність від сезону, наявність алергій в родині тощо.
 • Кілька тестів може бути призначено, таких як кожні алергічні тести (проби на шкірі) або вимірювання рівня IgE в крові.
 • Лікар може призначити спирометрію для оцінки функції легень.

Лікування:

 • Уникнення алергену - це найкращий спосіб уникнути симптомів. Наприклад, якщо ви алергічні на пилок рослин, уникайте виходу назовні в пікові дні пилкування.
 • Ліки - антигістамінні препарати можуть допомогти зменшити симптоми. Інші медикаменти, такі як кортикостероїдні спреї до носа, можуть бути корисними для лікування нежитю, який може супроводжувати алергічний кашель.
 • Імунотерапія (алерген-специфічна терапія) - це метод лікування, при якому пацієнтові вводять малі дози алергену для зниження чутливості до нього з часом.
 • Інгаляційні кортикостероїди - для тих, у кого алергічний кашель пов'язаний з астмою, інгаляційні кортикостероїди можуть бути призначені для зниження запалення в дихальних шляхах.

Важливо звертатися до лікаря для правильного діагнозу та лікування. Незалежно від причини, якщо кашель стає хронічним, він може вказувати на інші медичні проблеми і вимагає медичного обстеження.

Алергічний кашель є відгуком організму на контакт із певними алергенами, який може суттєво впливати на якість життя людини. Розпізнавання симптомів та раннє встановлення діагнозу є ключовими моментами для ефективного лікування та профілактики подальших атак. Завдяки сучасним діагностичним методам і стратегіям лікування можна контролювати алергічні реакції і забезпечити пацієнтам комфортне життя. Важливо пам'ятати про необхідність консультування із спеціалістом, щоб отримати індивідуальні рекомендації та стратегії лікування.Последние статьи
Адаптація до майбутнього - як посада QA Manual готує вас до технологічних змін
Адаптація до майбутнього - як посада QA Manua...

Заходження в галузь інформаційних технологій може бути ...

22.09.2023 15:54:25

Здоров'я восени: як зміцнити організм у холодний період
Здоров'я восени: як зміцнити організм у холод...

Осінь - пора року, коли природа готується до зимового с...

22.09.2023 10:16:42

LED освещение и энергоэффективность: Сокращение расходов на электроэнергию
LED освещение и энергоэффективность: Сокращен...

Многие люди даже не задумываются о том, сколько электро...

21.09.2023 23:20:59

5 фактів про дельфінів
5 фактів про дельфінів

Дельфіни, грайливі та розумні морські ссавці, захоплюют...

21.09.2023 23:13:54

Ламінований чи не ламінований: який ДСП вибрати?
Ламінований чи не ламінований: який ДСП вибра...

ДСП – матеріал, який використовується для виготовлення ...

21.09.2023 23:09:08

На верх