Боротьба з вологістю та пліснявою. Тепла підлога як запобіжник проблем зі здоров'ям

Вологість і плісня — два великі вороги комфортного та здорового проживання в будинку. Вони можуть призвести до ряду проблем із здоров'ям, таких як алергії, проблеми з диханням та загальне погіршення самопочуття.

Боротьба з вологістю та пліснявою. Тепла підлога як запобіжник проблем зі здоров'ям

Однак, чи знали ви, що тепла підлога може стати вашим союзником у боротьбі з цими незапрошеними гостями? Більш детаельніше про вплив теплої підлоги на здровʼя і не тільки ми вирішили поспілкуватись з спеціалістами з компанії Ecopol, це найбільший онлайн-магазин в Україні в секторі теплої електричної підлоги.

Як плісня та вологість впливають на здоров'я?

Плісня — це гриби, які ростуть у вологому середовищі. Вони виділяють спори, які потрапляють у повітря, і можуть призвести до респіраторних проблем, особливо у людей з астмою чи алергіями. Висока вологість може також сприяти розмноженню пилового кліща, який також є частою причиною алергічних реакцій, - пояснює менеджер компанії Ecopol https://ecopol.com.ua/

Тепла підлога — не лише про комфорт в холодну пору року. Це також важливий інструмент у боротьбі з вологістю та пліснявою, що може поліпшити якість повітря в вашому домі та забезпечити здоровіше середовище для проживання. Інвестування в теплу підлогу може виявитися не лише інвестицією в комфорт, але й в здоров'я вашої родини.

пліснява

Тепла підлога як рішення

 • регулювання вологісті - тепла підлога сприяє рівномірному розподілу тепла в приміщенні, зменшуючи конденсацію і запобігаючи накопиченню вологи. Це особливо корисно в приміщеннях з високим рівнем вологісті, таких як ванні кімнати або підвали;
 • зниження ризику розвитку плісняви - завдяки теплій підлозі поверхня підлоги завжди тримається теплою, що ускладнює умови для росту плісняви;
 • здоровіше та чистіше повітря - зменшення вологісті призводить до зниження кількості плісняви та бактерій в повітрі, що робить домашнє середовище здоровішим.

Матріали мають значення

Треба мати на увазі, що матеріали для теплої підлоги відіграють ключову роль у її ефективності та довговічності. При виборі системи теплої підлоги необхідно враховувати тип матеріалу покриття підлоги, оскільки деякі матеріали краще проводять тепло, ніж інші. Наприклад, керамічна плитка часто вважається відмінним варіантом для електричних та гідравлічних систем теплих підлог через її високу теплопровідність та стійкість до вологи, - зазначили в Екопулі

Дерев'яні покриття, такі як паркет або ламінат, можуть вимагати специфічного підходу при установці теплої підлоги, оскільки дерево має тенденцію розширюватися й скорочуватися під впливом температурних коливань. Також важливо звернути увагу на те, що деякі матеріали можуть бути менш стійкими до високих температур, що робить їх менш підходящими для використання з теплою підлогою без попереднього консультування з експертами.

вологість і пліснява

Не тільки тепла підлога може допомогти

Боротьба з пліснею та вологістю вдома вимагає комплексного підходу. Регулярний контроль, провітрювання та чистка приміщень є ключем до уникнення проблем з пліснею та вологістю. Ось декілька додаткових методів та способів, які допоможуть у вирішенні цієї проблеми:

 1. вентиляція;
 2. осушувачі;
 3. використання антисептиків;
 4. гідроізоляція;
 5. термоізоляція стін та даху;
 6. ізоляція вікон;
 7. рослини-осушувачі;
 8. використання матеріалів, які не приваблюють плісню;
 9. уникання текучих водопровідних труб;
 10. використання засобів проти плісняви при фарбуванні.

 

Міф про теплу підлогу у спальні

Встановлення теплої підлоги в спальні може мати свої плюси та мінуси. Незважаючи на комфорт, який вона може надати, існують певні занепокоєння, через які деякі експерти не рекомендують її установку саме в цьому приміщенні. 

Спальня — це місце, де людина проводить час, відпочиваючи та сплячи. Температурний режим у спальні зазвичай трохи нижчий, ніж у інших приміщеннях, оскільки це сприяє кращому сну. Тепла підлога може занадто підвищити температуру, що стане незручним для деяких людей. Якщо підлога стає занадто гарячою, особливо під матрацем чи ковдрою, це може призвести до перегріву та дискомфорту. Деякі електричні системи теплих підлог можуть виділяти слабкі електромагнітні поля. Хоча дослідження в цій області досі не дали однозначного висновку щодо їх впливу на здоров'я, деякі люди віддають перевагу уникати додаткового впливу ЕМП у місці, де вони сплять.

Встановлення теплої підлоги може бути дороговартісним, особливо якщо враховувати, що спальню використовують переважно вночі, коли потреба в опаленні менша. В деяких домогосподарствах можуть бути члени сім'ї, які віддають перевагу холоднішому середовищу для сну, тоді як інші можуть хотіти тепліше місце. 

Втім, ці рекомендації можуть не стосуватися всіх. Для деяких людей тепла підлога в спальні може бути ідеальним рішенням, особливо в регіонах з холодним кліматом або для тих, хто дійсно цінує теплі підлоги під ногами вранці. Головне — розглянути всі переваги та недоліки перед прийняттям рішення, - пояснили менеджери компанії Ecopol

пліснява у кутку

Боротьба з пліснею та вологістю вдома — важливе завдання, яке впливає не тільки на стан житла, але й на здоров'я мешканців. Хоча тепла підлога може бути корисним інструментом у цій боротьбі, важливо пам'ятати про інші методи, такі як вентиляція, осушувачі та гідроізоляція. Що стосується встановлення теплої підлоги в спальні, це питання має свої плюси та мінуси. Основна мета — забезпечити комфорт і здоров'я для себе та своєї родини, тому вибір методів та матеріалів має бути обдуманим і виваженим.На початок