АКБ для автомобілів із дизельним двигуном

АКБ для автомобілів із дизельним двигуном

Дизельні двигуни, порівняно з бензиновими, мають низку конструктивних особливостей, які накладають особливі вимоги до характеристик акумуляторних батарей. Зокрема, у дизелів значно більший робочий об'єм циліндрів, тому для прокручування колінчастого вала їм потрібен високий пусковий струм — близько 600–800 A. Дизельні силові агрегати також вирізняються важчою конструкцією, їхня вага на 20–30% вища, ніж в аналогічних за об'ємом бензинових ДВЗ. Це збільшує навантаження на стартер та АКБ під час запуску. Ще одна особливість дизелів — високий рівень стиснення, 16–22 одиниці. Це ускладнює запуск і вимагає додаткової віддачі потужності від акумулятора. На багатьох дизельних автомобілях встановлюють передпускові підігрівачі, які споживають енергію АКБ, тому потрібен пристрій із підвищеною ємністю. 

Параметри вибору АКБ для дизеля

Перш ніж купити автоакумулятор для дизельного транспортного засобу, необхідно ознайомитися з його технічними характеристиками:

 1. Ємність (А·год). Визначає, скільки енергії може зберігати акумулятор. Що вища ємність пристрою, то довше він працюватиме без підзарядки. Для дизельних авто рекомендується вибирати батарею з ємністю не менше ніж 70 А·год.
 2. Пусковий струм (А). Величина струму, який може видати АКБ протягом 30 секунд за температури -18 °C. Для дизеля значення має бути не менш як 600 А.
 3. Полярність. Розташування позитивного та негативного полюсів. Для більшості моделей використовують АКБ зі зворотною полярністю (плюс праворуч).
 4. Напруга. Стандартне значення — 12 В.
 5. Тип АКБ. В авто можуть застосовуватися свинцево-кислотні, AGM- та EFB-акумулятори. Перші — найпоширеніші та найдоступніші, але менш довговічні та нестійкі до глибоких розрядів. AGM- та EFB-батареї дорожчі, проте мають довгий термін служби та краще переносять глибокі розряди.
 6. Об'єм двигуна. Чим він більший, тим більше енергії потрібно для запуску силового агрегата. Для дизельних моторів понад 2,5 л підходять пристрої з ємністю не менше ніж 80 А·год.

У посібнику з експлуатації автомобіля виробник може вказувати рекомендовані параметри пристрою.

Поради щодо експлуатації

Для продовження терміну дизельного акумулятора необхідно стежити за його станом і періодично обслуговувати.

 1. Контролюйте роботу генератора. Він має видавати напругу в діапазоні від 13,8 до 14,8 В. Якщо напруга нижча, АКБ не отримуватиме достатньо заряду та може вийти з ладу.
 2. Регулярно заряджайте пристрій. Особливо важливо це робити в холодну пору року, коли батарея відчуває підвищене навантаження.
 3. Перевіряйте рівень електроліту. В обслуговуваних пристроях рівень електроліту має бути на рівні верхніх пластин. Якщо він низький, долийте дистильовану воду.
 4. Забезпечте чистоту корпусу та клем. Бруд і пил можуть призвести до витоку струму та передчасного зносу АКБ.
 5. Надійно закріпіть обладнання в посадковому місці. Неправильна фіксація може призвести до його пошкодження під час руху автомобіля.
 6. Під час тривалої стоянки відключіть мінусову клему батареї, щоб запобігти саморозряду.

Перед настанням холодів замініть паливний фільтр і перевірте роботу свічок розжарювання. Забитий парафіном фільтр і несправні свічки можуть ускладнити запуск силового агрегата навіть із повністю зарядженим акумулятором.На початок