Для чого потрібно приймати вітамін Д?

Для чого потрібно приймати вітамін Д?

Вітамін D є життєво необхідною речовиною для підтримки загального здоров'я і благополуччя. Він відіграє критичну роль в регуляції рівня кальцію та фосфору в організмі, що важливо для нормального формування та підтримки кісток. Окрім того, впливає на імунну систему, здоров'я серця, та має антидепресивну дію.

Роль вітаміну в організмі людини

Нутрієнт відіграє надзвичайно важливу роль у численних процесах в організмі людини. Його вплив простягається далеко за межі підтримки здоров'я кісток, охоплюючи імунну систему, м'язову функцію, серцево-судинну систему та навіть психічне здоров'я. Детальніше інформація на сторінці https://detrimax.ua/ .

 • Здоров'я кісток та зубів. Сприяє абсорбції кальцію і фосфору з кишківника, що є критично важливим для формування та підтримки міцних кісток та зубів. Може зменшити ризик розвитку остеопорозу у літньому віці, забезпечуючи здоров'я кісткової тканини.
 • Імунна система. Є важливим для активації імунної системи та здатності організму протистояти вірусам і бактеріям. Він також відіграє роль у зменшенні ризику деяких аутоімунних захворювань, таких як розсіяний склероз і ревматоїдний артрит.
 • М'язова функція. Важливий для підтримки м'язової функції, зменшення ризику падінь та м'язової слабкості, особливо у літніх людей.
 • Серцево-судинна система. Дослідження показують, що дефіцит може бути пов'язаний зі збільшеним ризиком високого кров'яного тиску, інфаркту міокарда та інших серцево-судинних захворювань.
 • Психічне здоров'я. Може впливати на психічне здоров'я, зокрема допомагаючи зменшити симптоми депресії завдяки своїй ролі в регуляції настрою.
 • Ризик розвитку діабету. Деякі дослідження вказують на те, що достатній рівень може знизити ризик розвитку діабету 1 та 2 типу, впливаючи на інсулінорезистентність і панкреатичну функцію.

Джерела:

 • Основним джерелом є сонячне світло, під дією якого в шкірі синтезується цей вітамін. Проте, через ризик шкірного раку, необхідно обмежувати час перебування на сонці та використовувати сонцезахисні засоби.
 • До таких продуктів належать жирна риба, як-от лосось і тунець, риб'ячий жир, яєчний жовток, фортифіковане молоко та соки.

Правильний прийом

Рекомендоване дозування варіюється залежно від віку, статі, географічного розташування та часу року. Важливо консультуватися з лікарем, щоб визначити індивідуальну потребу  та уникнути його надлишку, який може бути шкідливим.

Вітамін D є незамінним для здоров'я кісток та імунної системи, а також для загального благополуччя. Отримання достатньої кількості через сонячне світло, дієту та при необхідності - доповнення, є важливим для підтримки оптимального здоров'я.

Список літератури:

 1. Holick, M.F. "Vitamin D: importance in the prevention of cancers, type 1 diabetes, heart disease, and osteoporosis." American Journal of Clinical Nutrition, 2004.
 2. Institute of Medicine (US) Committee to Review Dietary Reference Intakes for Vitamin D and Calcium. "Dietary Reference Intakes for Calcium and Vitamin D." Washington (DC): National Academies Press (US); 2011.
 3. Петрова, І.В., "Роль вітаміну D у підтримці імунної системи", Наукові праці українського науково-дослідного інституту харчування, 2018.


На початок