Системи прокладання кабелю: шлях до безпеки й організованості

Вимоги до сучасних систем прокладання кабелю мають бути задоволені для забезпечення належного функціонування

Перед початком прокладання кабелю необхідно провести обов’язкову проектну роботу, яка визначає структуру системи та забезпечує її злагодженість.

Існують два основних методи прокладання кабелю: траншейний і безтраншейний. Вибір методу залежить від умов і вимог конкретного проекту.

Однією з основних відмінностей відкритої системи проводки є її простота та зручність обслуговування та відлагодження у разі поломок. У свою чергу, прихована прокладка кабелю вважається складнішою, оскільки доступ до проводки ускладнений стінами, підвісними стелями та оздобленням. При проектуванні прокладки кабелю у трубах необхідно враховувати всі характеристики та особливості приміщення. Для забезпечення надійності системи важливо провести вимірювання опору ізоляції перед прокладанням, оскільки виявлення пошкоджень у готовій електричній системі може бути дуже складним. Також необхідно детально оглянути місце прокладання кабелю та кабельну трасу перед початком монтажних робіт. Наприклад, кабелі, розташовані у підвісних стелях, захищаються гофрованими трубами. При плануванні прихованої прокладки у стінах, для кабелю створюють канали за допомогою пластикових труб. При закріпленні кабелю до опори використовуються троси та дроти з металевими або пластмасовими стисками. Відкрита прокладка кабелю всередині приміщення вимагає використання спеціального кріплення з пластмасовими вставками для захисту кабелю від пошкоджень, а також додаткового заземлення.

При використанні металевих коробів необхідно пам’ятати про ризик пошкодження ізоляції кабелю через гострі краї.

Тому кабель зазвичай прокладають у гофровані труби. Усі металеві елементи повинні бути заземлені. Крім того, не рекомендується прокладати кабель з подвійною ізоляцією будь-де, ігноруючи правила установки електропроводки.

Прокладання електричного кабелю є важливим етапом забезпечення електропостачання офісів, будинків та інших приміщень. При прокладанні таких кабелів застосовуються траншеї, лотки або блоки. Процес прокладання кабелю розпочинається з обов’язкової перевірки його стану. При цьому також необхідно враховувати зовнішні фактори, такі як ґрунтові та температурні умови, які впливають на прокладання кабелю.

менеджмент кабелю

Для успішної прокладки кабелю в землі необхідно виконати підготовку проекту електричного постачання, визначити трасу прокладання кабелю, встановити труби та виконати монтаж кабелю. При прокладанні телефонного кабелю необхідно дотримуватися вимог ДСТУ, оскільки відхилення від норм може призвести до погіршення якості телефонного зв’язку.

Існують різні способи прокладання телефонного кабелю, такі як під стелею, під плінтусом, над плінтусом, а також всередині підлог та стін. При прокладанні кабелю повітряним способом він підвішується на лініях повітряного зв’язку.

Залежно від умов і вимог можна використовувати зовнішню, приховану або відкриту прокладку кабелю.

Для успішної прокладки необхідне спеціальне обладнання, а при прокладанні в приміщенні використовуються спеціальні короби, які кріпляться до стіни за допомогою скоб. Ці короби захищають кабель від зовнішніх впливів. При прокладанні оптоволоконного кабелю можна використовувати повітряний або підземний спосіб. Підземне прокладання забезпечує вищий рівень захисту кабелю, але є дорожчим. Повітряний спосіб застосовується, коли підземні системи неможливо використовувати. При наявності факторів, які негативно впливають на функціональність кабелю, використовується прихована проводка. При виборі способу прокладання кабелю необхідно враховувати тип електропроводки (відкрита або прихована), категорію приміщення (побутові, виробничі тощо) та матеріал спорудження, зокрема його горючість.

Джерело: https://vse-e.com/ua/sistemy-prokladki-kabelya