Як отримати закордонний паспорт

Сьогодні багато українців з різних причин вирушають в інші держави. Більшість із них беруть з собою дітей. Щоб успішно перетнути кордон, і дорослим, і малюкам, обов’язково потрібен закордонний паспорт. Ця послуга доступна для будь-якого віку та загалом не має труднощів.

Як правильно подати заявку на отримання закордонного паспорта?

З метою виготовлення закордонного паспорту звертаються у відділення міграційної служби України, територіальні ЦНАП, центри ДП «Документ» або уповноважені організації з оформлення документів. Особам, які перебувають за кордоном, допомагають з цим дипломатичні установи.

Спершу необхідно записатись на прийом – безпосередньо в центрі або в електронній черзі. Потім клієнти приходять із зібраним пакетом паперів, заповнюють заявку з особистими даними. Про готовність досвідчення буде повідомлено окремо. Забирати готовий документ слід із внутрішнім паспортом України.

Швидко та комфортно пройти всю процедуру дають змогу онлайн-ресурси, котрі надають допомогу у вирішенні подібних питань. Всі етапи виконують прямо з дому:

  • зареєструватись на порталі;
  • обрати тип бажаного документа – закордонний паспорт;
  • заповнити анкету;
  • завантажити оцифровані папери та фотографії;
  • оплатити державний збір та послуги спеціалістів.

Оформлення закордонного паспорта відбувається за бажанням людини. Послуга без проблем доступна з моменту народження. Проте є один аспект: не можна мати понад двох дійсних досвідчень одночасно.

На що варто звернути увагу при подачі заяви на виїзні документи?

В Україні існує два типи паспортів – звичайний закордонний й біометричний. Щоб подорожувати до країн ЄС зі звичайним різновидом, потрібна шенгенська віза. Однак, біометрія містить чіп з особистими та біометричними даними власника. Він надає безліч переваг безвізового режиму.

Для виготовлення подають наступний пакет: заява-анкета; паспорт громадянина України; свідоцтво про народження (для осіб віком до 14 років); квитанції про сплату адміністративного збору/оригінал документа про звільнення від сплати; фотографії у встановленому форматі.

Терміни видачі можуть бути різними на вибір громадянина – від 3 до 20 робочих днів. Це залежить від терміновості виїзду за кордон. Ще один момент: паспорт діє десять років для дорослих, чотири – для дітей.

Особливу увагу замовник має приділити достовірності персональних даних та транслітерації ПІП. Помилки та невідповідність відносяться до причин відмови у видачі документа.