Своє єдине досягнення влада власноруч нівелює. Громадський бюджет перетворюють на банальне фінансування мікрорайонів

18.05.2018 · 08:49 · Просмотров - 834

Єдиним абсолютно 100-відсотковим досягненням міської влади було запровадження в Бердянську Громадського бюджету

Ініціативні мешканці отримували можливість реалізувати свої креативні і найбільш популярні серед бердянців ідеї, за кошти міського бюджету. На чергову сесію виносить проект Громадського бюджету на наступний рік, в якому пропонується переглянути основоположні принципи Бюджету участі.

Два роки в нашому місті запроваджується Громадський бюджет.

На першому етапі — Бердянськ був серед лідерів в Україні, хто втілив принципи Бюджету участі. Перший рік проект отримав надзвичайно широку популярність. Практика засвідчила, що мешканці відгукнулись на цю ініціативу і готові і далі співпрацювати. Для цього необхідно було внести зміни в Положення про Громадський бюджет, а саме дозволити капітальні ремонти (безліч пропозицій надходило про створення скверів, паркових зон, зон відпочинку і т.д.). І ще було доцільно збільшити обсяги Громадського бюджету — 1,5 мільйони явно не вистачало, щоб охопити і реалізувати якомога більше креативних пропозицій активістів. В минулому році, екс-заступник мера Ірина Плющій виступила з такими ініціативами, однак по двом вищенаведеним пунктам підтримку в депутатському корпусі не було знайдено. Як результат — другий етап Громадського бюджету хоч і був успішним, однак запал у багатьох мешканців зник.

На 2019 рік міська влада планує продовжувати практику Громадського бюджету.

Сума залишається незмінною — 1,5 мільйони. Однак в наступному році пропонується принципово переглянути підхід до розподілення коштів. Якщо раніше проекти розподілялись на великі та малі (за обсягами фінансування) і виставлялись на голосування, то тепер пропонується загальний обсяг Бюджету участі розподілити таким чином — 30% на загальноміські проекти, це 369 тисяч гривень, а решту 70% - між мікрорайонами. З такою ініціативою виступила заступник міського голови, яка наразі курує економічний блок — Юлія Дойнова.

Вже навіть визначено, пропорційно до кожного мікрорайону, скільки зможе отримати кожен населений пункт. Так, за інформацією Юлії Дойнової порядок цифр наступний:

 • Слобідка+Коса (два мікрорайони об'єднують в один, в рамках Громадського бюджету) — 75,9 тис.;
 • 8 березня — 84,7 тис.;
 • Військове містечко — 75 тис.;
 • Азмол — 88,1 тис.;
 • Скловолокно — 139,3 тис.;
 • Колонія-Макорти — 110,7 тис.;
 • Нагірна частина — 119,7 тис.;
 • АКЗ — 88,1 тис.;
 • РТС — 86,6 тис.;
 • Ліски — 78,1 тис.;
 • Центр+32 округ — 160 тис.

Всього — 1 мільйон 106 тисяч гривень.

Як пояснила Юлія Дойнова, активи комітетів мікрорайонів не задовольняв принцип, коли переможцями могли стати проекти з одного мікрорайону. Юлія Вікторівна наголосила, що подібний підхід практикується і в Польщі. Піддавати сумніву інформацію заступника мера, ми, звичайно ж, не будемо. Однак в українських реаліях і безпосередньо в бердянському вимірі розподілення коштів до самого процесу голосування перетворюється у своєрідні фінансові квоти для мікрорайонів.

Суть Громадського бюджету, коли люди самостійно своїм голосуванням визначають найбільш гідні проекти для реалізації — нівелюється. Натомість запроваджується загальнообов'язковий принцип для всіх мікрорайонів розробити і подати свої проекти. Ця ініціатива викликає чимало запитань, адже сама електронна програма, яку розробляли фахівці з Києва не передбачає голосування по окремим мікрорайонам. Влада ще має час переглянути свої нововведення, адже прагнення догодити депутатам для чиновників не має бути пріоритетним.

Читайте нас в TelegramНовости Бердянска
вчера, 27 августа, пятница
26 августа, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Фестиваль сім'ї
Фестиваль сім'ї

 28 августа

 на бульварі Шевченка

Космос Filmax афиша с 26 августа по 1 сентября
Космос Filmax афиша с 26 августа по 1 сентября

 26 августа - 01 сентября

 с 10:00 до 21:20

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

от 60 до 70 UAH

Блокбастер - афиша с 26 августа 1 сентября
Блокбастер - афиша с 26 августа 1 сентября

 26 августа - 01 сентября

 с 10 до 22

 Блокбастер АМСТОР (ул. Консульская, 75 з)

40 UAH

Подробная афиша


Магазин автозапчастей CarMix.com.ua
На верх