Перевірки каналізаційного колектору – питання з кількома невідомими

Євген Гнибіда - Бердянськ 24
26.02.2019 · 13:32 · переглядів - 1573

Спроби отримати пояснення про планові перевірки на каналізаційному колекторі в Бердянську вже набули ознак комічності

Перевірки каналізаційного колектору – питання з кількома невідомими
Автор фото Руслан Ніцевич

Головний інженер підприємства Андрій Бурлей повідомив, що моніторинг мереж проводиться раз на 2 роки, тоді як директор Олександр Македонський і мер міста Володимир Чепурний заявляли, що аварія стала повною несподіванкою.

Нагадаємо, 5-го лютого міський голова авторитетно заявив, що не вбачає підстав для створення слідчої комісії з визначення причин обвалу каналізаційного колектору. Апаратна нарада від 26 лютого підтвердила хибність твердження мера.

Активісти повідомили міському голові, що в офіційних відповідях адміністрація «Бердянськводоканалу» ухиляється від надання інформації про періодичність проведення технічного огляду на каналізаційному колекторі. У відповідь на це головний інженер Андрій Бурлей заявив, що перевірки проводяться кожні два роки, підтвердженням тому є відповідні акти. Однак після аварії на колекторі чиновники і керівництво міста неодноразово заявляли, що аварія стала несподіванкою, оскільки термін експлуатації труби, після заміни в 2000-х роках ще не сплив. Заяви головного інженера спростовують слова представників влади.

Очевидно, що при проведенні планових перевірок, були б виявлені руйнівні процеси на каналізаційному колекторі. Вчасно вжиті профілактичні заходи дозволили б уникнути комунального колапсу в Бердянську.

Володимир Чепурний спробував заступитись за Олександра Македонського, заявивши, що директор може не володіти інформацією про періодичність планових перевірок – це компетенція головного інженеру. Цими словами міський голова не просто поставив у, м’яко кажучи, незручне становище самого керівника водоканалу, який навіть після масштабної аварії детально не розібрався в ситуації, а й спростував сам себе. Очевидно, що питання із причинами обвалу колектору залишається відкритим. Тому міська влада, в першу чергу, мала б виступити з ініціативою про проведення перевірок і створення спеціальної комісії. Однак, такий варіант доречний, якщо чиновники самі не намагаються приховати певну інформацію.

Редакція «Бердянськ 24» також адресує інформаційний запит в мерію та КП «Бердянськводоканал» про надання копій актів обстеження каналізаційного колектору. Відповідно до заяв головного інженеру відповідні документи в наявності, тож жодних проблем із наданням їх копій у адміністрації комунального підприємства чи фахівців управління мерії не має виникнути.
Останні новини Бердянська
19 липень, п'ятниця 2024
18 липень, четвер 2024
17 липень, середа 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок