Служба занятості інформує ! Окремі правові аспекти при працевлаштуванні неповнолітньої молоді.

По материалам Бердянського міського центру зайнятості
03.06.2019 · 12:57 · Просмотров - 308

1 червня відзначався Міжнародний день захисту дітей. Це свято дитинства, захисту життя, здоров'я і прав дітей.

Головними цілями відзначення цього дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, державні, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей. І одне з головних прав – право на працю. Із настанням літніх канікул, дехто зі школярів шукає можливість отримати заробіток. Зі свого боку, фахівці служби зайнятості нагадують, що трудовим законодавством передбачена можливість працевлаштування осіб, які не досягли повнолітнього віку, тобто 18 років. За вітчизняним законодавством неповнолітні особи користуються тими ж трудовими правами та гарантіями, що передбачені для повнолітніх осіб. Проте, для неповнолітніх є ще й інші додаткові гарантії щодо зайнятості, відпочинку та охорони праці.

По-перше, якщо роботодавець має намір прийняти на роботу особу віком від 14 до 15 років, необхідно отримувати згоду одного із батьків на працевлаштування його дитини.

По-друге, існує Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, який затверджено наказом МОЗ від 31 березня 1994 року № 46. До таких робіт належать: важкі роботи і роботи зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також підземні роботи; роботи з підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для неповнолітніх граничні норми.

Окрім того тривалість робочого часу неповнолітнього становить для осіб: віком 16–18 років — 36 годин на тиждень; від 15 до 16 років — 24 години на тиждень.

Аналітики і психологи одностайно радять вибирати сферу діяльності, виходячи з власних інтересів і здібностей. Вкрай важливо любити те, що робиш - в цьому випадку вдасться отримувати нові знання, розвиватися та будувати успішну кар'єру. Але, ще одним із головних чинників вдалого вибору професії є її затребуваність.

Фахівці Бердянського міськрайонного центру зайнятості проводять активну профорієнтаційну роботу серед молоді для отримання корисної інформації в цікавій та зручній для сприйняття формі, з використанням сучасних методів роботи: профорієнтаційні Квести, Центри кар’єри PROFI центр, Брейн-ринги та мозкові штурми, Змагально – мотиваційні заходи КВК, фотоконкурси та проведення тестування в режимі онлайн на базовій веб платформі «Моя професія: консультаційна мережа».

Звертайтесь до Бердянського міськрайонного центру зайнятості – ми працюємо для Вас!

  • e-mail: berdgcz@ukr.net
  • факс: (06153)4-70-85
  • тел. (06153)4-70-86, (06153)4-72-94Новости Бердянска
15 мая, пятница
14 мая, четверг

Все новости Бердянска