У Кабміні заявляють про перші перемоги в боротьбі з рейдерством

По матеріалам ЛІГА.Бізнес
02.09.2019 · 09:57 · переглядів - 225

Відкриті дані про юридичних осіб (ЄДР) почали публікувати щодня, скаргу в Антирейдерський комісію можна подати онлайн


Про рейдерське захоплення компанії тепер можна дізнатися раніше і подати скаргу в Антирейдерський комісію онлайн. Про це в Facebook написав міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

 - Міні-перемога-1. Ми домоглися того, що відкриті дані про юридичних осіб (ЄДР) почали публікуватися щодня, а не щотижня, - написав Дубілет.

Він пояснив, що це важливо, тому що часто рейдерство виражається в тому, що у компанії раптом помінялися власник або директор в той час, як реальні власники про це нічого не знають. В Україні є кілька компаній, які дозволяють безкоштовно відстежувати такі зміни - OpenDataBot, ПриватБанк, YouControl, Liga, Vkursi.

 - І якщо раніше жертва рейдерства могла дізнатися про несподівані зміни в своїй компанії з запізненням до тижня (за цей час компанію можуть "віджати" ще більше - забрати активи, перепродати і т.д.), то тепер затримка буде до одного дня, - підкреслив Дубілет.

Він рекомендує власникам бізнесу безкоштовно підписатися на один з цих сервісів, щоб "спати трохи спокійніше".

Дубілет також повідомив, що інформування про зміну даних тепер працює для всіх компаній, а не тільки для передплатників.

 - OpenDataBot тепер розсилає СМСки всім, по кому відбулися зміни (телефон береться з того ж ЄДР, тому важливо, щоб там були реальні контакти), а ПриватБанк - по всім своїм клієнтам, - додав Дубілет.

Другою міні-перемогою він назвав запуск можливість подавати скарги в Антірейредскую комісію в електронній формі через iGov.

За його словами, тепер не потрібно наймати юристів для підготовки великого пакета документів і чекати його розгляду. Досить заповнити форму на iGov, "яку майже неможливо заповнити так, щоб її відхилили за формальними ознаками". Дубілет також зазначив, що її можна заповнити навіть без юристів, і вона надходить в роботу комісії миттєво.

 - Таким чином, якщо у когось віджали бізнес, то тепер бізнесмени: 1. Можуть дізнатися про це набагато раніше. 2. Оперативно подати скаргу в комісію, яка майже відразу може провести засідання і "відкотити" шахрайську оборудку, - написав Дубілет.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок