Рада зобов'язала ФОП 2-4 категорій переходити на касові апарати

По матеріалам LB.ua
20.09.2019 · 17:08 · переглядів - 2675

Вимога набуває чинності з 2021 року, крім ризикових галузей


Верховна Рада в п'ятницю, 20 вересня, прийняла у другому читанні і в цілому законопроєкт №1053-1 про внесення змін у Закон "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", який дозволяє використовувати програмні РРО поряд з традиційним. Його підтримали 237 депутатів.

Пов'язаний законопроєкт №1073 про внесення змін до Податкового кодексу підтримали 237 депутатів. Він зобов'язує фізосіб-підприємців другої-четвертої категорії у сфері торгівлі і послуг використовувати РРО.

Штрафи за порушення роботи з РРО (видача чека на неповну суму вартості товару або послуг; непроведення розрахункових операцій через РРО) на перехідний період до 1 жовтня 2020 року становитиме 10% від вартості товару або послуг, за інше - 50%. Після перехідного періоду штрафи збільшаться до 100% і 150% відповідно.

Від необхідності використовувати РРО звільняються ФОП першої категорії.

Для ФОП другої-четвертої категорій, які продають побутові товари з гарантійним ремонтом або медикаменти, РРО стануть обов'язковими з 1 жовтня 2020 року. З 2021 року до них додадуть ФОП, які продають ювелірні товари, текстиль, користовані товари в магазинах, ресторани і кафе, турагентства, готелі та хостели.

Для інших ФОП РРО будуть обов'язковими, якщо їхній щорічний дохід перевищує 1 млн гривень.

Вводиться механізм кешбеку, який передбачає виплату грошей покупцям, які поскаржаться на продавців, які не видають чеків. Такі зміни вносяться безпосередньо до Податкового кодексу і передбачають, що сума придбання повинна бути від 850 гривень.

Крім того, прийняті поправки збільшуються щорічний оборот для другої групи ФОП з 1,5 млн гривень до 2,5 млн гривень.

Нагадаємо, влітку 2015 року набула чинності норма Податкового кодексу, згідно з якою підприємці 3-ї групи єдиного податку мали почати використовувати РРО. Передбачалося також, що підприємці 2-ї групи будуть зобов'язані використовувати РРО з 1 січня 2016 року. Однак ці норми викликали протести бізнесу, і в результаті 1 липня парламент прийняв закон, яким дозволив бізнесу з доходом до мільйона і далі працювати без касових апаратів.

Тэги: радаIT


Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок