Рада запровадила кешбек за виявлення нелегальних продавців

По материалам Громадського
20.09.2019 · 16:57 · Просмотров - 460

Верховна рада України проголосувала закон, який запроваджує систему кешбеків за виявлення покупцями нефіскальних чеків

За цей закон проголосувало 237 депутатів.

Зазначається, що виплата кешбеку буде відбуватися на підставі перевірки чеків, які видають продавці. Такі чеки мають біти фіскальними, тобто зареєстровані у податковій службі. У такому разі податківці отримуватимуть інформацію про реальні обороти торговців та їхні реальні прибутки.

Депутати пропонують, щоб у разі виявлення незареєстрованих чеків громадяни могли звернутися до податкової, яка виплатить таким особам кешбек у розмірі 100% вартості товару. При цьому продавця оштрафують на 150% вартості — решту 50% направлятимуть до бюджету.

Раніше подібний законопроєкт опублікували у Мінфіні.

Нагадаємо, що 26 вересня 2018 року в Україні почали тестувати електронні касові чеки.

Зазначимо, що система електронного чеку є частиною пілотного проекту, започаткованого Міністерством фінансів України. В рамках цього проекту пропонується використовувати новітні реєстратори розрахункових операцій, зокрема, замінити традиційні касові апарати на смартфони, планшети та ноутбуки, на яких встановлене відповідне програмне забезпечення.

Як зазначається, новітні касові апарати «видаватимуть» електронні чеки, які кожен покупець зможе перевірити в системі на справжність через відповідний реєстр електронних чеків.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
На верх