Отримати акредитацію в мерії Бердянська буде складніше, ніж у Верховній Раді

Євген Гнибіда - Бердянськ 24
30.10.2019 · 17:08 · переглядів - 687

Профільна депутатська комісія з незначними правками підтримала Положення про порядок акредитації журналістів та інших працівників ЗМІ при Бердянській міській раді.


Редакція «Бердянськ24» детально проаналізувала Положення, яке пропонується затвердити депутатам Бердянської міської ради. Свої висновками ми поділились з членами профільної депутатської комісії. Наведемо декілька прикладів.

Планується, що для отримання акредитації журналіст має подати наступні документи:

  • Для акредитації журналістів та технічних працівників засобу масової інформації на ім’я міського голови подається заява в довільній формі, у якій зазначаються особи, акредитація яких запитується, їхні контактні дані. До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу та засвідчують її професійну належність, а саме:
    • 1) посвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію засобу масової інформації, інформаційного агентства або копія ліцензії на мовлення;
    • 2) посвідчена копія паспорту (арк.1,2 та аркуш із відміткою про реєстрацію місця проживання) та ідентифікаційного номеру платника податків працівників, акредитація яких запитується; посвідчена копія посвідчення журналіста;
    • 3) посвідчена копія документу, який підтверджує трудові або цивільноправові відносини осіб, акредитація яких запитується, із засобом масової інформації

Цікаво, що ст. 26 Закону України Про інформацію, не передбачає настільки ускладненого процесу проходження акредитації. Більше того, отримати акредитацію на роботу у Верховній Раді значно простіше ніж планується запровадити в Бердянську. Наводимо приклад вимог для отримання акредитації на роботу у ВР:

У поданні вітчизняного засобу масової інформації на бланку редакції за підписом керівника засобу масової інформації (або іншої уповноваженої особи) зазначаються:

  • його повне найменування;
  • дата і номер державної реєстрації;
  • адреса редакції;
  • адреса електронної пошти (за наявності);
  • прізвище, ім’я та по батькові журналіста(ів), технічного(их) працівника(ів) засобу масової інформації, щодо якого(их) вноситься подання;
  • номери засобів зв’язку.

Відзначимо, що після озвученого прикладу депутати внесли зміни в Проект рішення і виключили вимогу про надання копій паспорту та ідентифікаційного коду, хоча це й не змінює абсурдності інших пунктів Положення.

Виникає цілий ряд запитань і до Порядку припинення акредитації. Зокрема наступні положення:

Акредитація журналіста або технічного працівника припиняється у разі неодноразового або грубого порушення акредитованою особою регламенту проведення офіційного заходу, порушення нею громадського порядку, вчинення адміністративного правопорушення або злочину; 5.1.5. подання недостовірної інформації під час здійснення акредитації або не повідомлення про зміну наданої інформації; 5.1.6. поширення інформації відносно Бердянської міської ради, її виконавчих органів, їх посадових осіб, що не відповідає дійсності…

Найцікавіше, і з цим навіть погодився розробник, що акредитуючий орган не повноважний давати оцінку достовірності оприлюдненій інформації – це виключні повноваження суду, тому  залишається не зрозумілим для чого взагалі вносились відповідні пункти до Положення? Більше того, наведені приклади можна розцінити як спробу введення цензури, яка в Україні заборонена…

І найцікавіше, що наявність чи відсутність акредитації журналіста не може бути приводом для недопущення представника ЗМІ до Бердянської міської ради. Тобто абсурдний за своїм змістом Проект рішення є лише свідченням жалюгідних спроб міської влади максимально дистанціюватись від місцевих журналістів. Принаймні від тих, хто систематично наводить конкретні приклади помилок в діяльності нинішньої команди управлінців.




Останні новини Бердянська
сьогодні, 26 квітень, п'ятниця 2024
вчора, 25 квітень, четвер 2024
24 квітень, середа 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок