Інфляція менше 4%. НБУ знову різко знизив облікову ставку

По матеріалам ЛІГА.Фінанси
30.01.2020 · 14:08 · переглядів - 115

Нацбанк знизив ставку і переглянув ряд важливих прогнозів

Інфляція менше 4%. НБУ знову різко знизив облікову ставку

НБУ знизив облікову ставку відразу на 2,5 процентних пункту до 11%, оголосив на брифінгу глава Нацбанку Яків Смолій, передає кореспондент LIGA.net.

 - Уповільнення інфляції, за оцінкою НБУ, триває. Починаючи з січня і протягом більшої частини 2020 року, інфляція буде перебувати нижче цільового діапазону 5 ± 1%, але прискориться в четвертому кварталі і складе 4,8% на кінець року, - заявив Смолій.

За словами глави НБУ, основна причина тривалого уповільнення інфляції - ревальвація гривні (зміцнення на 14,5% до долара в 2019 році), яка продовжить впливати на вартість імпортних товарів, а також локальної продукції з високою часткою імпорту в собівартості.

Додаткові причини: збереження відносно низьких цін на енергоносії в світі, а також незначна продовольча інфляція за рахунок поліпшення врожайності овочів і фруктів.

Також Нацбанк оновив прогноз облікової ставки: на кінець 2020 року вона має складе 7% (попередній прогноз - 9%) і приблизно на такому ж рівні залишиться до кінця 2022 року.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок