Нафтогаз припинив імпорт газу до України та очікує на подальше зниження ціни

По материалам Громадського
27.04.2020 · 11:08 · Просмотров - 834

Ціни на газ у Європі, від яких залежить ціни на газ для промисловості та для населення в України, у травні будуть знижуватися ще більше. Нафтогаз наразі припинив імпорт цього газу до України

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв в ефірі телеканалу «Україна 24», передає пресслужба Нафтогазу.

 - Ми очікуємо, що в наступні місяці ціна газу також знизиться. Важко передбачити наскільки, зараз ринок дивує багатьох аналітиків і нас дивує. Ми нещодавно побачили від’ємну ціну на нафту в США. Це був короткий епізод, але він мав місце, він безпрецедентний. Тому можна очікувати, що ціна газу на європейських ринках в травні буде дещо нижчою, — повідомив Коболєв.

Він зазначив, що наразі Україна має рекордні обсяги газу у підземних сховищах, адже восени 2020 року готувалася до ймовірного припинення транзиту газу з Росії. Оскільки транзит продовжився, а зима була рекордно теплою, то по закінченню опалювального сезону запаси газу у сховищах були на 4 мільярди кубометрів більшими, ніж зазвичай.

 - Наразі ми, як Нафтогаз, не імпортуємо газ, газ імпортують в основному приватні трейдери, — додав Коболєв.

Напередодні Нафтогаз повідомив, що знизив ціни на газ для населення за квітень на 15%. Загалом, від початку 2020 року, ціни на газ впали майже на 40%.

Нафтогаз знизив ціни на газ для населення у березні на 14% — до 3,4 гривні за кубометр (без ПДВ та витрат на транспортування). Нагадаємо, у лютому ціна на газ для населення знизилася на 15% у порівнянні з січнем.

Згодом у компанії заявили, що ціни на газ в Україні падатимуть щонайменше до літа.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
 
На верх