Верховна Рада на засіданні 16 липня проголосувала за призначення голови правління Укргазбанку Кирила Шевченка головою Національного банку України
За проголосувало 332 нардепи.
Фракція Слуга народу дала 226 голосів, Опозиційна платформа — За життя — 40 голосів, Батьківщина — 21, За майбутнє – 15, Довіра — 17, позафракційні депутати — 13.
В ході виступу в Раді Шевченко заявив, що підтримує політику НБУ, спрямовану на забезпечення макроекономічної і макрофінансової стабільності. При цьому він підкреслив, що Національний банк повинен займатися не тільки забезпеченням макрофінансової стабільності, а й створенням умов для економічного зростання країни.
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що НБУ повинен продовжити тренд на зниження облікової ставки, а також підтримувати інфляційну стабільність.
На засіданні фінансового комітету Шевченко пообіцяв не допустити неконтрольованої інфляції та емісії гривні. Він також зазначив, що співпраця з МВФ «сьогодні є необхідною для подальшої роботи фінансової системи нашої країни». За словами Шевченка, головне завдання, яке йому поставив президент, — «збереження інституційної незалежності НБУ».
Нагадаємо, 1 липня Яків Смолій, який очолював НБУ з березня 2018 року, повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск.
– Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні, — додав Смолій.
На наступний день парламент звільнив голову НБУ. В.о. керівника центробанку стала Катерина Рожкова, перший заступник голови НБУ.