У вересні стартує показ документального серіалу про місто, знакові події, відомих особистостей та глобальні процеси, які відбувалися на території нинішнього Бердянська
Ідея виникла взимку 2024-го. В червні стартували зйомки проєкту, до якого «Бердянськ 24» залучив доктора історичних наук, професора, викладача БДПУ Ігоря Лимана та режисера «Суспільного» Сергія Жуліна.
«Неможливо не звернути увагу на нинішню популярність історичного контенту серед українців. Судячи із запитів, наші співгромадяни зараз дуже цікавляться історією країни, пошуком власної національної ідентичності. І якщо науковці, які зараз активно виходять в медіа та в YouTube, покривають загальні питання по історії України, то подібного локального контенту вкрай недостатньо. І на прикладі Бердянська це простежується дуже показово.
Так, в інтернеті є окремі статті, відео, фотоматеріали про наше місто. Але нам і самим захотілося максимально ознайомитися з історією власної малої Батьківщини, і створити своєрідну відео-бібліотеку, де б наші земляки могли в доступній формі отримати відповіді на питання, які їх дуже цікавлять.
Вважаємо, що це вкрай важливо особливо зараз, коли країна-окупант намагається максимально затиснути бердянців на ТОТ своєю спотвореною імперською пропагандою, – розповідає головний редактор «Бердянськ 24» Віктор Коваленко.
Історія земель під сучасним Бердянськом, людей, які тут проживали, точно не починається з 1827 року, як на цьому наголошують росіяни. І, маємо впевненість, так вважають багато наших земляків.
Історія Бердянщини набагато більш тривала як за часовими рамками, так і за кількістю яскравих подій та постатей. Вони прописували і трагічні, і героїчні, і просто атмосферні відтінки в загальну картину Бердянська.
«Писана історія нашого краю довша, ніж у інших регіонів України. Він отримав ознаки цивілізації раніше, ніж та сама Київщина. Першим поселенням Північного Приазовʼя були кімерійці. Вони згадувалися Гомером, Геродотом, навіть, в Біблії.
В історії Бердянщини були османський, татарський, російський, німецький та інші періоди. Але якщо зараз будь-яка країна піде шляхом зміни кордонів, спираючись на свою історію, а не на міжнародне право, то почнеться хаос, який ніякі політики не розгребуть.
Тому Бердянськ залишається українським, незважаючи на те, що з 24.02.2022 він окупований росію. Цитуючи напис на персні мудрого царя Соломона: «І це пройде», – стверджує історик Ігор Лиман.
Як історично формувалося населення Бердянська? Скіфи, Сармати, Амазонки на наших землях. Поселення запорожських козаків на косі. Воронцов та Хавкін. Місто у вирі розпаду Російської Імперії, бої в Бердянську під час Кримської, I і II світових воєн. Голодомор, німецька окупація, махновщина, сучасна історія та багато іншого в першому сезоні проєкту «Бердянськ: історія та люди».
«Намагаємося створити якісний продукт: по змісту, по картинці, по графіці. Цікаво йдуть самі зйомки, постпродакшн, обговорення тем. Нам подобається це робити. Зазначений проєкт стане поки що наймасштабнішим за всю персональну історію нашого медіа.
Сподіваюсь, що, в свою чергу, нашій аудиторії буде цікаво це дивитись. Безпосередньо Ігор Лиман вже пропонував в майбутньому створити і другий сезон. Отож, якщо підписники не побачать якихось тем в перших десяти випусках, то це можна буде компенсувати в подальшому. Будемо реагувати на запити аудиторії, – запевнив керівник «Бердянськ 24» Віталій Швець.
Випуск першого епізоду запланували на 12 вересня. Кожні два тижні виходитиме нова серія проєкту.
Підпишіться на “Бердянськ 24” на Ютубі щоб не пропустити!