Бердянці прохають підписати петицію щодо відміни наказу, який призведе до закриття онлайн-шкіл з окупованих міст

Бердянськ 24
09.07.2024 · 11:44 · переглядів - 2034

За добу пропозиція зібрала вже більше 15000 голосів із 25000 необхідних для розгляду урядом

Бердянці прохають підписати петицію щодо відміни наказу, який призведе до закриття онлайн-шкіл з окупованих міст
Скріншот запропонованої петиції. Потрібно ще майже 10000 підписів

Наказ Міністерства освіти та науки України від 13.06.2024 № 850 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» ставить під великий знак питання факт виживання шкіл на прифронтових територіях, бо всі діти ВПО мають навчатися лише там, де вони наразі зареєстровані. Приблизно десять тисяч вчителів можуть залишитися без роботи.

Окрім того, він позбавляє якісної освіти тих дітей, які перебуваючи на тимчасово окупованих територіях або за кордоном, все ж таки продовжують навчатися в українських школах дистанційно. Про це йдеться в повідомлені, яке надійшло до анонімного телеграм-бота «Бердянськ 24».

Автори звертаються з проханням підписатися під електронною пропозицією, який передбачає відміну наказу і опрацювання цього питання заново. Вже майже 2/3 підписів прибічники петиції зібрали, але бажають якнайшвидше перейти до обговорення. Особливо враховуючи, що до старту нового навчального року залишилося менше двох місяців.

Раніше асоціація міст України направила до уряду з офіційним листом, де перерахували головні ризики резонансного наказу:

  • вивільнення близько 10 тисяч освітян, які забезпечували навчання у ЗЗСО, що були переміщеними з ТОТ(ця цифра потребує уточнення). Крім того, вони звернули увагу на лист МОН від 27.05.2024 №1/9367-24 «Про розгляд питання щодо призупинення виплат заробітної плати та простою педагогічним працівникам на тимчасово окупованій території». У цьому листі МОН вимагає від територіальних громад взяти на себе відповідальність і в односторонньому порядку припинити трудові відносини з майже 2000 педагогічними працівниками, які були вимушені залишатися на ТОТ, але підтримують постійний зв'язок з адміністрацією своєї школи;
  • втрата доступу дітей з ТОТ до української системи освіти. Зокрема, у зв'язку з переведенням учнів ВПО до ЗЗСО за місцем фактичного проживання, відбудеться поступове закриття ЗЗСО, які були переміщеними та забезпечували дистанційне навчання учнів з ТОТ (мінімальна кількість учнів у дистанційному класі за новим Проєктом - не менше 20 учнів). Учні з ТОТ зможуть продовжити навчання за індивідуальною формою, але такий підхід не є прийнятним;
  • втрата державою Україною зв'язків з громадянами, які перебувають на ТОТ. Нині приблизно 1,6 мільйонів українських дітей знаходяться на тимчасово окупованих українських теритріях,  із них - 615 тис. шкільного віку. Тож продовження дистанційного навчання в переміщених ЗЗСО дозволяє зберегти звязок з людьми та надію на повернення. 
  • часткова ліквідація освітньої інфраструктури на майбутніх деокупованих територіях. Ліквідація мережі ЗЗСО завадить відбудові освітньої інфраструктури після звільнення територій;
  • порушення законодавства та незабезпечення проведення консультацій з громадськістю. Проєкт наказу суттєво обмежує права учнів і батьків щодо вибору закладу освіти та виду, форм і темпів здобуття освіти. Також в умовах воєнного стану чинним законодавством передбачено гарантії учням та працівникам закладів освіти, зокрема збереження місця роботи та середнього заробітку. Проте наразі відсутній план дій щодо подальшого забезпечення відповідних гарантій. Крім того, розробка та оприлюднення Проєкту наказу відбувалось з  порушенням Порядку проведення консультацій з питань формування та реалізації державної політики. Зокрема не відбувалось публічне обговорення документа (у строк не менше як 15 календарних днів) та консультування з Громадською радою при МОН. 

 
Останні новини Бердянська
сьогодні, 17 липень, середа 2024
вчора, 16 липень, вівторок 2024
15 липень, понеділок 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок