Художньо-монументальне рішення пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради

По материалам пресс-службы исполкома
28.01.2022 · 13:30 · Просмотров - 6265

Свою роботу членам архітектурно-містобудівної ради, серед яких архітектори, заслужені будівельники, проєктанти, представники сфери культури, депутати міської ради тощо, представив Олександр Жолудь, відомий художник, скульптор, діяч мистецтва, багаторічний керівник художньої школи м. Запоріжжя.


Олександр Семенович детально займався пошуком художнього рішення пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку разом з місцевим архітектором Костянтином Дишкантом.

На засідання ради скульптор представив варіанти пошуку у різних масштабах та зазначив, що це не кінцевий варіант відносно деталей своєї роботи. Постать Кобзаря представлена у молодому віці.

- Задум в тому, що це не стільки пам’ятний знак самому Тарасу Шевченку, а українському духу, а Шевченко — як символ, Пророк українського народу. Тарас Григорович написав “Кобзар” у молодому віці. І ми своїм авторським колективом вирішили зобразити його молодим, передати дух українського народу до свободи, - розповів Олександр Жолудь.

Шестиметровий монумент зі світло-сірого граніту пропонується встановити біля сходинок до міського Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка, але для цього потрібно буде перенести композицію “Серце Азову”. У ході засідання також обговорювалися й інші варіанти розташування пам’ятного знаку — ближче до стіни, де розташований барельєф.

- Постать Кобзаря повинна бути настільки монументальною, яким є його внесок у розбудову нашої державності та незалежності. Нижня частина пам’ятного знаку масивна — це як відбудова, згуртованість нашої нації, і з неї постає його постать. Цей масивний низ як алегорія нашої державності. Молодий Шевченко — це 30 років нашій державі, його вік, коли він написав свої вагомі твори, - висловила свою думку головний архітектор міста Анастасія Малиновська.

Більшістю голосів члени архітектурно-містобудівної ради, а також художники та представники громадськості, які взяли участь у нараді, підтримали представлений Олександром Жолудем художній образ для облаштування пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку. Питання щодо композиційної вісі — де саме біля міського Палацу культури буде встановлено пам’ятний знак, буде вирішено у робочому порядку.

В.о. міського голови Олександр Свідло, який взяв участь у засіданні архітектурно-містобудівної ради, акцентував увагу, що наприкінці грудня 2021 року з місцевого бюджету на реалізацію цієї ідеї передбачено 900 тис грн., а робота у цьому напрямку іде повільно. У цьому році нашому місту виповнюється 195 років і було б дуже актуально та символічно відкрити пам’ятний знак саме на День міста.

Але скульптор та автор роботи Олександр Жолудь зазначив, що за 7 місяців не встигне виконати усі роботи, оскільки деякі з них можливо робити лише у літній період, як, наприклад, відбір граніту для пам’ятного знаку. Урочисте відкриття при найоптимістичнішому варіанті можливе 14 жовтня на День українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці та День захисників та захисниць України.

Підтримати Brd24Останні новини Бердянська
вчера, 25 мая, четверг
24 мая, среда
23 мая, вторник
22 мая, понедельник

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На верх