Кошти з рахунків боржників не будуть списувати автоматично. Мін'юст пояснив процедуру

По материалам ЛІГА.Фінанси
07.07.2021 · 10:56 · Просмотров - 1611

Гроші з банківських рахунків боржників не будуть списувати автоматично. Кошти на банківському рахунку можуть бути арештовані в автоматизованому режимі, але при цьому мова не йде про автоматичне списання грошей. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту

Згідно з наказом, постанови про арешт / зняття з арешту коштів на рахунках боржників державні і приватні виконавці мають можливість направляти в банки через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП) без обмежень за категоріями стягнення.

 - Тобто, з вступом в дію цього наказу було реалізовано технічні зміни інформаційної взаємодії виконавців з банками за допомогою АСВП. Раніше така процедура була досить складною. Зараз же взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв'язком, - пояснили у відомстві.

Наприклад, якщо хтось не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги або заборгував кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини або заробітну плату). Цей факт спочатку повинен підтвердити суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник так і не повертає кошти - в справу вступає Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть заарештувати кошти на банківських рахунках боржника.

 - Саме процедуру комунікації між виконавцями і банками і було спрощено, - додали в Мін'юсті.

Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки будуть повідомляти в електронному режимі не тільки про факт наявності банківських рахунків у боржника, а й їхні номерні позначки і суми залишків на них. Тобто, з'явиться можливість накладати арешт виключно на один рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається зараз. Відповідно, засобами на неарештованних рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися.

Самостійно перевірити, чи маєте ви борги можна через:

  • Єдиний реєстр боржників;
  • портал Онлайн-будинок юстиції;
  • електронний сервіс державних послуг Дія;
  • Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП).
Тэги: минюст
Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статті
 
На верх