Нещодавно окупанти оголосили публічне обговорення "Статуту Бердянського муніципального округу". Це, за свідченнями пропагандистів, має стати основоположним документом, який регламентуватиме повноваження органів місцевого самоврядування і гарантувати містянам право участі в суспільно-політичних процесах.
Оприлюднення цього "документу" начеб то відбулось у місцевій газеті і ознайомитись з ним бердянці могли у міській бібліотеці. Наступний етап - публічне обговорення змін і пропозицій до "Уставу".
Запрошення на це обговорення оприлюднили в місцевому Z-пабліку 23-го жовтня о 9:17. Бердянців запросили особисто долучитись до процесу. Дата "слухань" 23 жовтня о 9:00.
Наведений приклад - чергове свідчення "демократії" по російськи. Оприлюднити так, щоб ніхто не прочитав, запросити на обговорення - щоб ніхто не прийшов. Мало того, що доцільність затвердження даного "документу" навіть і близько не має жодної юридичної сили, так і елемент демократії виявився лише імітацією.