Нещодавній знімок із скупченням людей поблизу місця видачі паспортів викликав цілком зрозумілу реакцію. Бердянськ вже більш ніж півтора роки в окупації, а росіяни постійно збільшують тиск на українців.
Без російського паспорту неможливі операції з рухомим та нерухомим майном, медична допомога – не надаватиметься, немає варіантів для працевлаштування, невдовзі буде недоступним інтернет-зв’язок і ще багато іншого. Це не кажучи про моральний і фізичний пресинг, який застосовується до «непаспортизованих».
Так, усвідомлюємо, що якась частина наших земляків свідомо побігла за чужим посвідченням. Але, в цілому, пройшло стільки часу… Зрозуміло, що нинішні черги – прямий наслідок того, що люди не витримують тиску після чергового сеансу примусової русифікації і запевнень, що з нового року буде ще гірше.
Але окупанти вдають, що все це фейки і «страшилкі укросмі». Жили собі жили бердянці в казковій безтурботній окупації, і так їм це сподобалось, що на 20 місяці широкомасштабного вторгнення вирішили влаштувати флешмоб із колективного отримання аусвайсів. Підтвердження шикарне – чесне благородне слово чиновників російського мвд.
Ну раз так – то немає підстав не довіряти. Так?
скрін з рос пабліка