Московська прокуратура стверджує, що чоловіки видурили у громадян країни-агресорки понад 85 мільйонів рублів
Чотирьох бердянців Віталія Лисняка, Євгена Суркова, Данила Лапіна та Сергія Субботу звинувачують у створенні злочинного співтовариства, участі в ньому, а також шахрайстві, вчинененому організованою групою.
За версією російського слідства, у 2020 році чоловіки створили кол-центр у Бердянську. Вони начебто дзвонили громадянам рф під видом правоохоронців чи банківських працівників і виманювали у людей гроші.
«Повідомляли, що їхні кошти можуть викрасти або від їхнього імені намагаються оформити кредити, щоб уникнути грошей необхідно зняти з рахунків, оформити нові кредити і перевести на «безпечні рахунки». Обвинувачені листувалися в месенджерах, зокрема направляли громадянам фіктивні банківські документи про нібито зарахування коштів на «безпечні рахунки», постанови про проведення «перевірочних заходів»», – зазначає московська прокуратура.
Як стверджуює слідство рф, протягом двох років існування кол-центру, бердянці скоїли 59 злочинів. Загальна сума завданих збитків перевищила 85,7 млн рублів. Кримінальну справу спрямують до окупаційного суду в Бердянську.
Один з підозрюваних Віталій Лисняк фігурував у кримінальній справі по вбивству Віталія Олешка «Сармата». За даними українського слідства, він передавав червону «Таврію» ймовірним виконавцям злочину, повідомляє «Громадське». Начебто саме на такій машині до готелю «Сармата» приїхав убивця.