Щоб повернути житло, українцям треба буде не лише довести право власності в суді, а і компенсувати витрати новим "мешканцям"

Бердянськ 24
30.05.2024 · 15:03 · переглядів - 3738

Окупаційна влада "легалізувала" процес "націоналізації" житла українців

Щоб повернути житло, українцям треба буде не лише довести право власності в суді, а і компенсувати витрати новим "мешканцям"
Окупанти натякають, що планують вкрасти третину майна бердянців. Пропонують доводити право на свої квартири в російських судах, а потім фактично їх викуповувати у "нових власників". Фото: травень 2024

Псевдовлада окупованої частини Запорізької області ухвалила порядок визнання нерухомості українців "безгоспною". За законодавством країни-агресора протягом пів року з моменту відсутності господаря квартира або будинок можуть перейти у власність міста. Окупанти почали відлік з лютого 2022 року.

Спеціально створені комісії інвентаризують житловий фонд, щоб виявляти порожні квартири та будинки, власники яких покинули ТОТ. На підтвердження статусу «безгоспного» виділяється три місяці. Такою, зокрема, вважається нерухомість, яка не внесена в російський реєстр. Тобто наявність господарів не завжди гарантує збереження майна.

Окупанти не приховують, що мають велику потребу в житлі для колаборантів і трудових мігрантів з росії.

«Першочерговим для нас завданням є можливість залучити цей безгоспний житловий фонд для державних муніципальних потреб, соціальних потреб. Це соціальні службовці, лікарі, вчителі. У нас на сьогодні вже сформовано колосальну потребу у цьому житловому фонді», - зазначив в інтерв’ю пропагандистському За!ТВ псевдоміністр майнових та земельних відносин Ігнат Яремчук.

За його словами 35% майна на ТОТ області не зареєстровано за російським законодавством. Росіянина обурює, що господарі виїхали та здають своє житло в оренду. Тож спеціалісти та чиновники, які приїжджають з рф, за їх думкою, вимушені переплачувати за квартири «не найкращої якості».

«Ось цей живий фонд 35% здається, як свідчить практика, невстановленими особами. Тобто, в деяких випадках там управбудинками здають, в деяких випадках якісь люди, які не можуть жодних документів надати, на підставі чого вони розпоряджаються цим майном. Ділки завищили ціни вже в чотири рази. Тобто наразі я, як людина, яка орендує житло, можу сказати, що свого часу винаймав квартиру за 9-10 тисяч рублів. Сьогодні я плачу вже близько 30-35 тисяч рублів за квартиру не найкращої якості», - пожалівся Яремчук.

Він зазначив, що перереєстрація нерухомості триватиме до 2028 року. Коли повернуться господарі, їм треба буде отримати російські паспорти, через суд довести свої права на власність, а також компенсувати витрати на ремонт чи інші покращення людям, які весь цей час незаконно та безплатно жили в їхньому житлі.

 
Останні новини Бердянська
сьогодні, 21 червень, п'ятниця 2024
вчора, 20 червень, четвер 2024
19 червень, середа 2024
18 червень, вівторок 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок