Російське судно в порту окупованого Бердянська - знову з краденим зерном

По матеріалам Центру журналістських розслідувань
22.04.2023 · 20:08 · переглядів - 742

На причалах захопленого окупантами Бердянського морського порту з 18 по 22 квітня помічено жвавий рух суден, які, ймовірно, завантажують краденим українським збіжжям.


Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Інформація про те, що в порту Бердянська  на якір став черговий суховантаж, зʼявилася в телеграм-каналі «Бердянск. Без цензуры» надвечір 19 квітня, але без візуального підтвердження.  

«Русня продовжує красти зерно через Бердянський порт», – написали адміни каналу, припустивши, що до порту під завантаження прийшла баржа «Самарская-1», про яку вже повідомляв ЦЖР.

Проте є сумніви щодо того, що це саме баржа «Самарская-1». На відео і  світлинах із соцмереж біля причалу №2 захопленого порту вдалося розгледіти суховантаж. 

Через наявність надбудови з капітанським містком, які вдалося розгледіти,  робимо висновок, що це саме балкер, а не російська баржа «Самарская-1», яка щонайменше раз на два тижні зʼявляється в акваторії Бердянська.

баржа шляхом у Бердянський порт

Несамохідна баржа і буксири в акваторії Бердянської затоки при заході в порт, 15.04.2021. Фото: t.me/ber_bez_cen

 

За даними сайту MarineTraffic, станом на 20 квітня в Азовському морі перебувало три судна з вимкненими системами «AIS», які зовні схожі на балкер в порту Бердянська.

Скріншот з сайту морських перевезень в режимі онлайн MarineTraffic

Скріншот з сайту морських перевезень в режимі онлайн MarineTraffic

 

Всі три російські суховантажі – «Андрей Зуев», «Владимир» та «Идель-1» – вийшли з порту Азов і мали прямувати до Новоросійська. Ймовірно, один із них незаконно зайшов у Бердянськ. 

Для кращого розуміння, де саме у порту Бердянськ розташоване судно, наводимо архівне фото, на якому добре видно східні причали з іншого ракурсу.

Судна на причалах №1 і №2, осінь 2019 року.

Судна на причалах №1 і №2, осінь 2019 року. Фото: t.me/s/brdnews

 

Російське вантажне судно в порту Бердянська, 20.04.2023. Фото із соцмереж

 

21 квітня мешканці Бердянська зафіксували ще одне судно в акваторії, яке прямувало до захопленого порту.

Суховантаж прямує судоходним каналом у порт окупованого Бердянська, 21.04.2023. Фото: тг-канал «ВАЗЕЛИН»

Суховантаж прямує судоходним каналом у порт окупованого Бердянська, 21.04.2023. Фото: тг-канал «ВАЗЕЛИН»

 

Станом на вечір 22 квітня балкер знаходиться, орієнтовно, на причалі №4 під завантаження зерном, соняшником, або іншим збіжжям, вкраденим у аграріїв окупованої частини Запоріжчини.

Вид на Бердянський морський торговельний порт, 22.04.2023. Фото з анонімного джерела.

Вид на Бердянський морський торговельний порт, 22.04.2023. Фото з анонімного джерела.

 

14  квітня під час візиту на тимчасово окупований Південь України міністра сільського господарства  РФ Дмітрія Патрушева окупанти анонсували збільшення потужностей порту до перевалки 150 тис. тонн зернових щомісяця.

За даними росіян, з початку 2023 року вони вже незаконно  вивезли морем із Запорізької області понад 70 тис.тонн пшениці та інших злакових культур.  

Як повідомляв ЦЖР, воєнні злочини рашисти вчиняють у Бердянську не самі, в цьому їм активно допомагають колаборанти. Деякі з місцевих зрадників вже мають підозри у державній зраді від українських правоохоронців, інші – чекають, як то кажуть, на свою чергу.

 

 
Останні новини Бердянська
вчера, 9 ноября, четверг
8 ноября, среда
7 ноября, вторник

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок