Знущався та катував мирних мешканців Бердянського району – судитимуть комбата росгвардії

По матеріалам Запорізької обласної прокуратури
27.06.2023 · 14:29 · переглядів - 2876

За процесуального керівництва прокурорів Запорізької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно підполковника - командира батальйону 96 полку оперативного призначення 46-ї окремої бригади військ росгвардії по республіці чечня за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України)


Слідством встановлено, що з початку окупації частини території Запорізької області військовослужбовець рф був призначений так званим «військовим комендантом» окупаційної адміністрації одного із селищ Бердянського району. На цій посаді він  виконував завдання Кремля із придушення руху опору та проведення масових репресій проти мирних мешканців на захопленій  території України.

Обвинувачений разом із підлеглими йому військовими рф розшукували, а потім затримували українських патріотів. Постраждалих привозили до катівні, яка була облаштована на території місцевої окупаційної комендатури рф, де утримували у нелюдських умовах, били, здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. Також застосовували до людей жорстокі тортури з використанням мотузок для удушення та електроструму. У такий спосіб вони схиляли їх до співпраці, а також вимагали надати інформацію щодо інших проукраїнських активістів.

Наразі встановлюються інші військові рф, причетні до вчинення цих злочинів.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює слідчий відділ Управління СБУ в Запорізькій області.
Останні новини Бердянська
сегодня, 29 ноября, среда
вчера, 28 ноября, вторник
27 ноября, понедельник

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок