Україна більш корумпована, ніж Росія та Білорусь

27.01.2016 · 11:15 · Просмотров - 598

Україна отримала 27 балів і посіла 130-ту позицію серед 168 країн у щорічному «Індексі сприйняття корупції» за 2015 рік, який оприлюднив міжнародний рух з протидії корупції Transparency International

Країна опинилась на одному місці із Парагваєм, Нікарагуа, Непалом, Іраном та Камеруном і дещо нижче, ніж Росія. Минулого року Україна була на 142 місці.

В українському підрозділі Transparency International пояснюють такі низькі показники зволіканням із реальним покаранням хабарників, а також збільшенням корупції у відносинах бізнесу і влади.

Лідером рейтингу, як і торік, є Данія. Далі йдуть Фінляндія і Швеція. Найбільш корумпованими країнами, згідно з індексом, є Афганістан, Північна Корея та Сомалі.

Країн, які поліпшили свої показники в цьому індексі, більше ніж тих, у кого вони погіршились, зазначає Transparency International.

Україна отримала на один бал більше, ніж позаторік — 27 балів за шкалою від 0, що позначає вкрай високий рівень сприйняття корупції, до 100 — вкрай низький.

Зволікання із реальним покаранням хабарників, а також збільшення корупційної складової у стосунках бізнесу та влади не дають Україні зробити рішучій крок уперед, зазначають у Transparency International Україна.

Водночас, чим більший у країни бал, тим вище вона у списку. Як відзначає організація, дві третини країн отримали менше 50 балів.

Росія отримала 29 балів, Білорусія — 32, Молдова — 33, Румунія — 46.

Найпомітніше погіршилися показники Бразилії — країна втратила п'ять балів і опустилася на сім позицій, отримавши 76 місце, кажуть у Transparency.

Transparency International Україна, коментуючи новий «Індексі сприйняття корупції», відзначає, що країні вдалось трохи покращити показники завдяки «збільшенню суспільного осуду корупціонерів, створенню антикорупційних органів і появі руху викривачів корупції».

«Зволікання із реальним покаранням хабарників, а також збільшення корупційної складової у відносинах бізнесу і влади не дають Україні зробити рішучий крок уперед за показниками «Індексу сприйняття корупції», — кажуть представники руху. 

Вони рекомендують владі вжити заходи для антикорупційних змін. Зокрема «невідкладно забезпечити роботу незалежних антикорупційних органів», а також провести «реальну судову реформу».

Експерти радять довести до завершення «розслідування злочинів режиму» екс-президента Віктора Януковича, а також «припинити ганебну суддівську практику звільнення високопосадовців-хабарників від ув’язнення».Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
 
На верх