Мер відповів на всі питання з прямого ефіру

Узагальнена інформація про розгляд питань, порушених під час прямого ефіру із міським головою

Під час проведення міським головою Володимиром Чепурним прямого телевізійного ефіру мешканці Бердянська поставили йому ряд нагальних питань. Надаємо відповіді на них.

Питання: Ремонт дороги по вул. І.Богуна від вул. Ялтинської до вул. Херсонської.

Відповідь: Програмою проведення будівництва, реконструкції, капітального ремонту, поточного ремонту та утримання автомобільних доріг на 2016 рік” запланована розробка проектно-кошторисної документації з капітального ремонту дороги  по вул. І.Богуна від вул. Ялтинської до вул. Цілинної. Також управлінням житлово-комунального господарства будуть надані пропозиції на розгляд депутатських профільних комісій щодо виготовлення проектно-кошторисної документації з подальшим виконанням робіт з капітального ремонту дороги  по вул. І.Богуна від вул. Ялтинської до вул. Херсонської.

Питання: Поновлення маршруту автобусу № 25 (з вул. Цілинної по вул. Ялтинській на Мелітопольське шосе).

Відповідь: Маршрут №4/25 не внесено до реєстру міських автобусних маршрутів у зв’язку з відсутністю погодженої схеми руху органами безпеки дорожнього руху. На теперішній час на маршруті №4 “ЗОШ №7 — Залізничний вокзал” за багаточисельними проханнями мешканців мікрорайону виконують окремий рейс по вул. Ялтинській до амбулаторії з початком руху о 8:08 від зупинки “ЗОШ №7”. Питання відкриття руху маршруту №4/25 по вул. Цілинній буде можливе у разі забезпечення вимог безпеки руху та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на даному маршруті у 2017 році.

Питання: Поновлення дорожнього огородження по  Мелітопольському шосе напроти буд. № 22

Відповідь: Ці роботи будуть виконані ФОП “Павлов Продукт”. Наразі ведеться  робота з укладання договору та розрахунку кошторисної документації (орієнтовна вартість робіт складе 20,0 тис.грн).

Питання: Відсутність безоплатних туалетів у місті.

Відповідь: За інформацією управління економіки, у центрі міста працює 4 фізичні особи-підприємця, які займаються наданням послуг із забезпечення фізичного комфорту (громадські вбиральні) за погодженим графіком роботи об’єктів сфери послуг: вул. Гостинна,10-а (ФОП Кісса І.В.), пр. Західний (ФОП Русанова І.В.),Приморська пл. (ФОП Ведіна Н.І.), пр. Азовський (ФОП Вишневецька С.І.). Відповідно до санітарних норм України будь-які громадські заклади мають бути обладнані вбиральнями з вільним доступом громадян. У центрі міста знаходиться торговельний центр “Дельмар”, який працює цілодобово, на території якого знаходяться  відкриті вбиральні, а також БК “Софіт”, магазин “Сільпо”.

Питання: Корчування коренів  дерев у дворі житлового будинку № 100 по пр. Східному (пр. Пролетарський).

Відповідь: За інформацією КП “Житлосервіс-2а” , КСП “Зеленгосп”, коренів у дворі житлового будинку №100 по пр. Східному немає.

Питання: Організація освітлення у дворі житлового будинку № 100 по пр. Східному (пр. Пролетарський).

Відповідь: Роботи з відновлення освітлення у дворі зазначеного будинку заплановані КП “Міськсвітло” та будуть виконані у серпні — на початку вересня 2016 року, виходячи із завантаженості виробничого процесу.

Питання: Покіс трави на дитячому майданчику по вул. Верещагіна, 14, 16,  Мелітопольському шосе, 101.

Відповідь: Вказані роботи були виконані працівниками ТОВ “КК “КомЕнерго-Бердянськ” та КСП “Зеленгосп” 29.07.2016-02.08.2016.

Питання: Організація пандуса в під’їзді №4 житлового будинку № 64/26 по вул. В.Довганюка (вул. Орджонікідзе).

Відповідь: 29.07.2016 року було створено комісію у складі головного інженера УЖКГ, спеціалістів УЖКГ, директора та спеціалістів ПП “Будсервіс” щодо облаштування пандуса в під’їзді №4 житлового будинку № 64/26 по вул. В.Довганюка (вул. Орджонікідзе) з виїздом на місце. За результатами обстеження місця розташування пандуса встановлено: ширина маршу сходів — 1,38 м.; висота маршу сходів — 0,87 м; ширина приступів сходів, починаючи з першої верхньої сходини: 0,26 м, 0,34 м, 034 м, 0,4 м ,0,4 м; висота підйому сходинок: 0,11 м, 0,18 м, 0,17 м, 0,17 м, 0,17 м, 0,07 м та прийнято рішення, що облаштування пандуса можливо, але ухил його складатиме понад 10 градусів, що перевищує допустимі нормативи ДБН. На теперішній час розглядається можливість розробки архітектурно-планувальним бюро проектної документації на влаштування пандуса.

Питання: Неможливість вільного проходу до автобусної зупинки в районі ринку на АКЗ (загороджують машини).

Відповідь: У зв’язку з сезонним збільшенням кількості автотранспорту, що в цілому впливає на безпеку дорожнього руху та викликає незадоволення мешканців міста та у зв’язку з порушенням Правил дорожнього руху водіями (порушення вимог дорожніх знаків, стоянка громадського транспорту на тротуарах, тощо), виконкомом Бердянської міської ради направляються листи до сектору дорожньо-патрульної поліції Бердянського відділу поліції в Запорізькій області щодо посилення контролю за дотриманням водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху України та недопущення ускладнення дорожньої обстановки в місті.

Питання: Заборона зупинки автобусу № 12/21 на зупинці автобусу № 21 біля ринку.

Відповідь: Під час виконання рейсів у режимі маршрутного таксі водії зобов’язані зупиняти автобус для посадки або висадки пасажирів на вимогу в місцях зупинок громадського транспорту, а також в інших місцях, але не ближче за 100 м від місць зупинки громадського транспорту, якщо це не суперечить Правилам дорожнього руху. Таким чином, маршрутні таксі міського маршруту №12/21 “Центральний ринок — вул. Північна — с. Нововасилівка” можуть зупинятися в місцях зупинок громадського транспорту, а також в інших місцях (за вимогою) для посадки або висадки пасажирів за схемою руху маршруту.

Питання: Аварійний стан гуртожитку по вул. Польській, 1 (вул. К.Лібкнехта).

Відповідь: За інформатизацією КП “Житлосервіс-2а” гуртожиток по вул. Польській (К.Лібкнехта), №1 був прийнятий підприємством на обслуговування 15.08.2012 року. До прийняття у комунальну власність гуртожиток опалювався від котельної заводу “Південгідромаш”. На момент прийняття його на баланс КП “Житлосервіс-2а” гуртожиток вже був відключений від заводської котельні. За інформацією мешканців, опалення гуртожитку було відключено 10 років тому.

Через відсутність опалення в місцях загального користування щороку сантехнічні прилади та холодне водопостачання перемерзає. Крім того через постійне промерзання в умивальниках пропала гідроізоляція в підлозі на всіх поверхах, при користуванні трапами вода попадає на нижні поверхи. На даний час покрівля будинку знаходиться в задовільному стані. У 2015 році підприємство виконало поточний ремонт покрівлі площею 57 кв.м та ремонт вентиляційного каналу, заяв на протікання немає. Підвальне приміщення відсутнє, що виключає пориви каналізації та водоводу, які можуть привести до затоплення підвалу. Також підприємством були виконані роботи з заміни сантехнічних приборів, які придбали мешканці, та роботи зі штукатурки та побілки приміщень санвузла та умивальника на 4 поверсі.

Питання: Знесення 4 тополь по вул. Лієпайській, напроти ЗОШ №16.

Відповідь: 29.07.2016 спеціалістами УЖКГ та КСП “Зеленгосп” було проведено обстеження зазначених дерев. За результатами обстеження встановлено, що дерева знаходяться в задовільному стані і знесенню не підлягають. 

Питання: Відсутності лавок на зупинці пасажирських автобусів за маршрутами №9, 21 по пр. Праці.

Відповідь: За інформацією управління містобудування та архітектури, на дану зупинку було надано пріоритет на розміщення об’єкту благоустрою у вигляді рекламного зупинкового комплексу ФОП Павлов В.В.

Питання: Відсутність затвердженого проекту прибережної захисної смуги.

Відповідь: Проект прибережної захисної смуги відповідно до ч. 3 ст. 186 Земельного кодексу України проходить погодження з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (управлінням Держземагентства у Бердянському районі Запорізької області); територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства (Запорізьким обласним управління водних ресурсів); центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища (Міністерство охорони навколишнього природного середовища України); структурним підрозділом обласної державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища (Департамент екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації) на предмет отримання відповідних висновків.

Питання: Відкриття проходу до моря для мешканців районів “АКЗ” та “РТС” по вул. Айвазовського.

Відповідь: Організація проходу з вул. Айвазовського на узбережжя моря можливо шляхом оформлення сервітуту у встановленому порядку згідно земельного законодавства.   

Питання: Закріплення лікаря в міській поліклініці за мешканцями району “Слобідка” та організація роботи амбулаторії в мікрорайоні “Слобідка”.

Відповідь:  Згідно даним перепису населення в мікрорайоні «Слобідка» мешкає всього 1830 осіб, у т.ч. 1518 осіб дорослих, 312 дітей, 611 осіб пенсійного віку, 100 осіб нетранспортабельні. Укомплектованість дільничними лікарями, лікарями загальної практики-сімейними лікарями амбулаторії № 1 КУ «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» БМР складає 33,3%. Працює 3 лікаря при потребі 9 лікарів, 3 лікаря знаходиться у декретній відпустці. За умови покращення укомплектованості лікарями амбулаторії № 1 (повернення з післяпологової відпустки, прийняття на роботу нових лікарів) населення мікрорайону «Слобідка» буде закріплено за постійним лікарем. На теперішній час при зверненні пацієнтів до амбулаторії № 1 мешканці мікрорайону «Слобідка» обслуговуються будь-яким лікарем амбулаторії № 1 згідно з графіком прийому лікарів. Часи прийому лікарів висвітлені на стенді біля реєстратури Центру (пр. Перемоги, 8) та на медичному порталі

При невідкладних станах медичну допомогу населенню мікрорайону «Слобідка» надає кожен лікар, який веде прийом пацієнтів. При погіршенні стану здоров’я, наявності показань, а також до нетранспортабельних хворих можливо викликати лікаря до дому. Виклики до хворих вдома обслуговуються дільничними лікарями згідно графіку. Відмов в обслуговуванні пацієнтів мікрорайону «Слобідка» не має.

На теперішній час вважаємо відкриття амбулаторії в мікрорайоні «Слобідка» недоцільним: у зв’язку з недостатньою кількістю населення для відкриття амбулаторії (від 6 тис. до 10 тис. населення за нормативами); у зв’язку з неукомплектованістю кадрів амбулаторії № 1 дільничними лікарями, лікарями загальної практики-сімейними лікарями.

Питання:  Виділення адресної допомоги місцевим пенсіонерам.

Відповідь: Відповідно до Єдиного Державного автоматизованого реєстру  осіб, які мають право на пільги, в місті Бердянську мешкає 38,0 тис. пенсіонерів. Порушене на «прямому» ефірі питання щодо надання адресної допомоги пенсіонерам міста на сьогодні вирішується наступним чином: Для підтримки  громадян, які потребують матеріальної допомоги, у тому числі пенсіонерів, в місті діє муніципальна Програма соціального захисту сімей міста, які знаходяться в складних життєвих обставинах, на 2014-2017 роки, затверджена рішенням сесії  Бердянської  міської ради від 12.12.2013 №22 (далі — Програма). В 2016 році на фінансування Програми виділено всього 1 046 985,0 грн. За окремими пунктами Програми, а саме:

– надання матеріальної допомоги дітям війни для компенсації часткової оплати санаторно-курортних путівок до санаторію “Глорія”, отриманої від медичного закладу, сума коштів передбачених на виконання  заходу — 2000,0 грн.;

– виплата матеріальної допомоги інвалідам 1 та 2 групи, які отримують пенсію менше двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, та не отримували допомогу з інших підстав, дітям-інвалідам по 100,0 грн., сума коштів передбачених на виконання  заходу — 271900,0 грн.;

– виплата одноразової допомоги за рішенням постійної комісії міської ради з питань планування та бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості та інвестиційної діяльності, сума коштів передбачених на виконання  заходу — 3 62 370,0 грн.

Обласною Програмою соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах “Назустріч людям” на 2015-2019 роки, затверджена рішенням сесії Запорізької обласної ради від 25.12.2014 № 28 передбачено забезпечення надання щорічної грошової допомоги до Міжнародного дня людей похилого віку громадянам, яким виповнилося 90 років і більше.

Питання: Ціни на ліки в аптеці №195.

Відповідь: Ціни в аптеці максимально знижені до рівня можливості існування підприємства і є конкурентними для інших аптек міста. Крім цього, в КП “Аптека №195” існує знижка в розмірі 10% для соціально незахищених верств населення.

Питання: Порушення шумового режиму кафе “Позитив” та  кафе “Парадиз”.

Відповідь: Рішення питань щодо порушень шумового режиму кафе “Позитив” та “Парадиз” не відносяться до повноважень виконавчого комітету Бердянської міської ради згідно з Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, оскільки в діях керівництва кафе “Позитив” та “Парадиз” вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.182 КУпАП “Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у відношенні захисту населення від шкідливого впливу шуму або правил дотримання тиші в населених пунктах та громадських місцях”, за якою адміністративні протоколи згідно з п.1 ст.255 КУпАП мають право складати уповноважені на те особи органів внутрішніх справ. У зв’язку із зазначеним, матеріали щодо порушення шумового режиму кафе “Позитив” та “Парадиз” були направлені за підвідомчістю для здійснення перевірки цієї інформації та вжиття відповідних заходів згідно з чинним законодавством.

Питання: Відсутність робочих місць для молоді.

Відповідь: Протягом січня-липня 2016 року на обліку у Бердянському міському центрі зайнятості перебувало 1797 осіб віком до 35 років (40,3% від загальної кількості безробітних), у тому числі 832 особи раніше займали посади службовців, 787 осіб займали робітничі місця, 178 осіб – без професії. Допомогу по безробіттю отримували 1237 осіб, працевлаштовані 560 осіб (31,2% віз загальної чисельності безробітних віком до 35 років).

Міським центром зайнятості проведено відповідну роботу щодо працевлаштування молоді, а саме:

– 4 безробітних отримали одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльністю (торгівля овочами та фруктами, промисловими товарами, надання послуг таксі та розведення перепелів);

–  17 осіб працевлаштовані на нові робочі місця із здійсненням компенсації роботодавцю у розмірі єдиного соціального внеску (Бердянський завод сільгосптехніки, ТОВ „Азовтрейд XXI”, ТОВ „Варіор”, ФО-П Ковальов Ю.Є. та ін.;

– 3 особи з числа внутрішньо переміщених осіб працевлаштовані за умови надання роботодавцю компенсації у розмірі витрат на виплату заробітної плати (ГО „Бердянська регіональна асоціація інвалідів”, ФО-П Соловйова І.Ю., ФО-П Солонська Н.Ю.)

У громадських роботах брали участь 130 безробітних віком до 35 років (29,7% від загальної кількості).

Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації з перспективою працевлаштування за професіями кухар, продавець, адміністратор, бармен, бухгалтер, швачка та інші пройшли 185 безробітних віком до 35 років (31,1% від загальної кількості безробітних, які проходили профнавчання за направленням служби зайнятості).

За 7 місяців 2016 року профорієнтаційними послугами охоплено 1751 особу віком до 35 років. Для зазначеної категорії безробітних проведено семінари „Молодь на ринку праці”, „Особливості зайнятості молоді”, „Як започаткувати власну справу” та інші.

Станом на 01.08.2016 року на обліку міського центру зайнятості перебувало 473 безробітних віком до 35 років, з яких 322 отримують допомогу по безробіттю.