Прокуратура винесла попередження 42 посадовим особам за недостовірну інформацію в деклараціях

Органи прокуратури України постійно підвищують ефективність діяльності правоохоронних органів у сфері запобігання і протидії корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням, а також виконання державою положень нового антикорупційного законодавства.

Впровадження нового антикорупційного законодавства разом із започаткованою реформою самої державної служби сприятиме оновленню та підвищенню її авторитету, впровадженню системних змін та модернізації моделі державного управління в цілому.

Усі державні органи потребують постійній систематизації, що здійснюється виключно в межах нормотворчої діяльності та здійснення системних зусиль.

Водночас нині не всі дотримуються вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Цей негативний чинник серйозно поглиблює кризу довіри до держави, її владних структур, зводить нанівець їх авторитет і громадську активність суспільства, сприяє значному послабленню принципу верховенства закону та, як іржа, роз’їдає основи державності й моралі.

Відповідно до підпункту «б» підпункту 6 пункту 1 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції» повноваження прокуратури на складання протоколів про адміністративні правопорушення передбачені ст.ст. 172-4 – 172-9 з початку роботи Національного агентства з питань запобігання корупції виключено.

Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 від 10.06.2016, зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 липня 2016 р. за N 958/29088, «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», в якому зазначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу з 15.08.2016.

Відповідно до ст. 255 КУпАП повноваження на складення протоколів про адміністративні правопорушення передбачені статтями 172-4 – 172-9 покладено на національну поліцію та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Унеможливлення складання протоколів не впливає на ефективність протидії корупції органами прокуратури, як спеціально уповноваженими суб’єктами  у цій сфері.

Проте, Бердянською місцевою прокуратурою, єдиним із спеціально уповноважених органів у сфері протидії корупції, після набрання чинності Законом застосовувалися заходи реагування, визначені статтею 65 Закону.

Так, Бердянською місцевою прокуратурою проведено перевірку повідомлень Бердянської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області щодо недостовірностей відомостей зазначених у декларації про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік (далі – декларація) суб’єктами декларування.

Під час перевірки встановлені найбільш поширені випадки не внесення суб’єктами декларування до декларацій нерухомого майна (земельні ділянки, частини квартир та будинків) та рухомого майна (транспортні засоби).

З метою усунення порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції» причин і умов, що їм сприяли місцевою прокуратурою в І кварталі 2017 року до державних установ внесено 2 подання. За результатом розгляду яких 42 посадовим особам СУВОРО ВКАЗАНО, що в разі допущення подачі недостовірних відомостей при заповненні на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, то їх притягнуть до кримінальної або адміністративної відповідальності, з урахуванням тих недостовірних відомостей які будуть не внесені.

Крім того, Бердянською місцевою прокуратурою за період 3 місяців 2017 року під час аналізу стану законності у сфері запобігання корупції виявлено 6 порушень, пов’язаних з корупцією.

Зазначені матеріали направлені до міжрегіонального територіального управління захисту економіки Національної поліції України для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Запобігання і протидія корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням залишаються пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури та перебувають на постійному контролі керівництва Бердянської місцевої прокуратури та прокуратури Запорізької області.

 

Прокурор Бердянської місцевої прокуратури
Запорізької області
юрист 1 класу

Ю.Г. Педан