Пошук механізмів підготовки кадрів для підприємств кабельної промисловості міста Бердянська

04 травня поточного року на базі Бердянського міського центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Пошук механізмів підготовки кадрів для підприємств кабельної промисловості міста Бердянська».

До участі в нараді були запрошені: виконавчий директор Бердянської спілки промисловців та підприємців (роботодавців) Харченко В. К., керівники підприємств кабельної промисловості та виробництва гуми, а саме – ПрАТ «Азовкабель», ПрАТ «Виробниче об’єднання «Бердянський кабельний завод», ТОВ «Азовська кабельна компанія», ПрАТ «Берті», представники закладів освіти – Бердянський машинобудівний коледж Запорізького національного технічного університету, ДНЗ «Осипенківський професійний аграрний ліцей» та ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей».

Розпочала захід заступник директора Бердянського міського центру зайнятості Михайленко Лариса Миколаївна, яка проінформувала про стан ринку праці, підкреслила важливість проведення круглого столу для пошуку нових шляхів взаємодії між центром зайнятості, роботодавцями та навчальними закладами з питання розвитку та укомплектування кадрів підприємств міста.

У свою чергу виконавчий директор Бердянської спілки промисловців та підприємців (роботодавців) Харченко Валерій Костянтинович наголосив на основних тенденціях та проблемних питаннях у розвитку промислових галузей, акцентував увагу на необхідності підготовки професійних робочих кадрів відповідно до вимог роботодавців та зміни навчальних програм підготовки кадрів.

Керівники підприємств кабельної промисловості та виробництва гуми висловили свої побажання щодо специфічних напрямків підготовки персоналу, а саме необхідності в обпресувальниках та скручувальниках виробів кабельного виробництва.

У своєму виступі начальник відділу активної підтримки безробітних Іванченко Юлія Олександрівна зупинилася на перевагах організації індивідуального навчання на замовлення роботодавців. «Професійне навчання безробітних за індивідуальними навчальними планами організовується для оперативного задоволення потреб у кваліфікованих робітниках і проводиться, як правило, безпосередньо на місці майбутнього працевлаштування», – зауважила Юлія Олександрівна. Роботодавці були ознайомлені з переліком професій, за якими відбувається професійне навчання дорослого населення, з можливістю навчання в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Також під час заходу активно обговорювалися важливі питання дефіциту кадрів, питання та проблеми професійно-технічної освіти в м. Бердянську, підготовки фахівців на потреби ринку праці, які безпосередньо формують ринок праці. Під час дебатів учасники круглого столу намагалися визначитися, які саме найбільш затребувані для промислового виробництва професії та знайти шляхи налагодження співпраці місцевої влади, центру зайнятості, роботодавців, навчальних закладів у підготовці робітничих кадрів на потреби ринку праці міста в сферах кабельного та гумового виробництв.