Від санаторію до Верхової — в Бердянську представили проект берегоукріплюючих споруд

Євген Гнибіда - Бердянск 24
11.05.2018 · 15:21 · Просмотров - 1940

На громадських слуханнях з оцінки впливу на довкілля будівництва берегоукріплюючих споруд фахівці "Запоріжгідропроекту"” представили проект смуги комплексного захисту пляжної території від Червоного лиману до бази відпочинку "Лазурна-2".

Фахівці "Запорігідропроекту" представили аналіз природно-кліматичних умов, які впливають на розмивання пляжної території. Так, основними факторами зменшення берегової лінії є зростання рівня світового океану, збільшення середньорічного показнику східних вітрів, забудова Коси та ін. антропогенні фактори. За даними фахівців, в останні 10 років, ширина пляжів на вказаному відрізку зменшилась з 35-ти — 5-ти метрів.

Спеціалісти науково-виробничого центру проаналізували декілька варіантів будівництва берегозахисних споруд. Насипні буни, на думку фахівців, не доцільно використовувати. Більш ефективним та екологічним варіантом будівництва берегозахисної полоси є бухтові хвилеломи з геотуб. Спеціально виготовлена конструкція довжиною від 12 — до 100 метрів заповнюватиметься піском, кріпитиметься до дна та покриватиметься спеціальним захисним шаром. Термін придатності таких конструкцій — до 50 років.

Експерти наголошують, що через декілька років пляжна територія самостійно відновлюватиметься, за умови штучного намиву — пляжі повернуть свої колишні розміри. Встановити берегозахисні споруд планують на відстані 100 метрів від берегу.

Будівництво буде проходити в три етапи:

  • 1) Червоний лиман, в районі тубдиспансеру протяжністю 1450 м (строк будівництва 14 місяців);
  • 2) вул. Маяковського — б/в «Лазурна-2» - 1000 м, (10 місяців);
  • 3) в районі сан. «Бердянськ» – 2750 м (28 місяців)

За інформацією профільного заступника міського голови Оксани Деєвої загальна вартість робіт становитиме 80-100 мільйонів гривень. В цьому році розпочнуться роботи з будівництва захисних споруд в районі Червоного лиману.  На ці потреби з бюджету області виділено 20 мільйонів гривень. Саме ця ділянка є найбільш вразливою — під час штормів 10-метрова смуга, яка відділяє лиман від моря повністю перемивається. В результаті вимиваються унікальні цілющі грязі, якими славить курортний Бердянськ.

Читайте нас в TelegramНовости Бердянска
2 июня, четверг
18 мая, среда
16 мая, понедельник
11 мая, среда
7 мая, суббота
29 апреля, пятница
27 апреля, среда
22 апреля, пятница
15 апреля, пятница

Все новости Бердянска


Магазин автозапчастей CarMix.com.ua
На верх