В Бердянську припинили чергове браконьєрство під виглядом «наукового лову»

Під виглядом науково-дослідних робіт правопорушники здійснювали лов бичку у промислових масштабах. У «браконьєрів» було вилучено понад 5 тонн риби.

У зв’язку із масовим нерестом риби, зокрема бичка,  промисловий вилов дозволено лише у певний період часу. Проте, суб’єкти господарювання знаходять методи та засоби для того, щоб продовжити вилов риби пропри існуючі заборони. Задля цього використовують корумповані зв’язки у профільних державних установах.

Так, оперативниками управління захисту економіки у Запорізькій області Нацполіції було встановлено, що риболовні підприємства, прикриваючи злочинну діяльність офіційними документами, отриманими від державного Інституту, здійснювали вилов морської риби.

Відповідно документів приватним судновласники проводили науково-дослідні роботи, так званий науковий вилов риби, але насправді займалися безконтрольним виловом риби. При цьому, кількість водних біоресурсів, яка щодня виловлювалась, значно перевищувала необхідні обсяги для наукових досліджень.

У межах кримінального провадження оперативники обласного УЗЕ та слідчі Бердянського відділу поліції на одному з суден приватного підприємця вилучили понад 2 тонни щойно виловленого бичка, а на складі у м. Бердянськ – понад 3 тонни.

Під час досудового розслідування буде з’ясовуватися причетність до вказаних правопорушень і посадових осіб профільного відомства, які надали необхідну дозвільну документацію на вилов біоресурсів вищезазначеним суб’єктам господарювання.

Санкція ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) КК України передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі на строк до трьох років.

На Запоріжжі поліція припинила злочинну діяльність підприємств, які незаконно виловлювали рибу