Вільям Тейлор розповів Конгресу про вимоги американського президента до України
Замороження американської військової допомоги Україні було пов’язано з вимогою розслідувати справу Burisma, заявив в свідченнях Конгресу в рамках розслідування про імпічмент президента США Дональда Трампа тимчасовий повірений США в Україні Вільям Тейлор. Текст його виступу в Конгресі опублікувала The Washington Post.
За словами Тейлора, ставши тимчасовим повіреним в Україні, він виявив, що є два канали, через які в країні здійснювалася політика США: офіційний, пов’язаний з Держдепартаментом і посольством, і неофіційний, в якому брали участь екс-спецпосланець Курт Волкер, посол США в ЄС Гордон Сондленд, міністр енергетики Рік Перрі і особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані.
Тейлор підтвердив, посилаючись на ряд розмов з високопоставленими американськими чиновниками, що з цього неофіційного каналу від президента Володимира Зеленського вимагали, щоб він продовжив розслідувати справу Burisma, а також передбачуване втручання українців в американські вибори 2016 року.
Спочатку ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше Тейлор дізнався від Сондленда, що від продовження розслідувань “залежить все”, включаючи американську військову допомогу Україні, яка була заморожена в липні 2019 року.
– Зеленський повинен сам підійти до мікрофона і заявити, що починає розслідування по Байдену і втручанню в вибори, – так Тейлор передає вимоги Трампа.
Тейлор стверджує, що, за словами Сондленда, у вересні Зеленський погодився зробити таку заяву в інтерв’ю CNN.
Однак пізніше, коли військова допомога була розблокована, Тейлор через тодішнього секретарем РНБО Олександра Данилюка радив Зеленському не втручатися у внутрішню політику США, і отримав відповідь, що ніякого інтерв’ю не буде.