8-10 вересня у Чорному морі пройде українсько-американське навчання «Сі Бриз-2014»

Бердянськ 24
08.09.2014 · 10:15 · переглядів - 770

У період з 8 по 10 вересня 2014 року у північно-західній частині Чорного моря заплановане проведення двостороннього навчання Військово-Морських Сил Збройних Сил України та ВМС США «Сі Бриз-2014». Метою навчання є «Проведення міжнародної операції з встановлення та забезпечення зони безпеки судноплавства у кризовому районі».

8-10 вересня у Чорному морі пройде українсько-американське навчання «Сі Бриз-2014»

Навчання пройде відповідно до програми двостороннього співробітництва між міністерствами оборони України та США, у відповідності до плану на 2014 рік, затвердженого указом Президента України від 25 березня поточного року. Навчання проводитиметься в дусі програми «Партнерство заради миру», тому до участі в ньому традиційно запрошено низку країн.

Окрім України і США, корабельним складом у навчаннях «Сі Бриз-2014», як планується, братимуть участь Іспанія, Канада, Румунія і Туреччина. Загалом до морської компоненти має увійти 12 кораблів та суден забезпечення, у тому числі 5 кораблів і суден від ВМС ЗС України та 2 корабля від Державної Прикордонної служби України. Крім того, до заходів буде залучено літаки і вертольоти морської авіації українських ВМС. Низка країн направила на навчання військовослужбовців у якості спостерігачів — Грузія, Королівство Норвегія, Королівство Швеція, а також Франція.

Учасники маневрів у морі відпрацюють такі завдання, як навчання з контролю за цивільним судноплавством у визначених зонах, пошук і виявлення судна-порушника, проведення доглядових операцій, надання допомоги кораблю, що зазнав аварії та інші.

Керівниками навчання є тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа та командор Джеймс Ейкєн (ВМС США).

Планом навчання не передбачається проведення наземної фази, так само як і заходження в порт Одеси чи порти інших міст України іноземних кораблів.

Раніше з 1997 року по 2013 рік було проведено 11 навчань серії «Сі Бриз».Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок