Демонтувати чи залишити? Пам’ятник Першої Бердянської ради — в мерії готують відповідь Інституту Національної пам'яті

21.01.2020 · 12:28 · Просмотров - 2033

Наприкінці грудня мерія отримали лист від Інституту національної пам'яті про необхідність демонтажу пам'ятника Першої Бердянської ради. Офіційну відповідь надасть депутатська комісія з гуманітарних питань.

Заступник міського голови Юлія Дойнова повідомила, що такий лист в Бердянськ надійшов наприкінці грудня. Його розглянуть на гуманітарній комісії. Український інститут національної пам'яті наполягає, що міська влада Бердянська до кінця не реалізувала Закон про декомунізацію і пам'ятник Першої Бердянської ради підлягає демонтажу. В інакшому випадку, попереджають фахівці УІНП, буде направлено звернення до правоохоронних органів.

Начальник відділу культури Микола Шостак, в коментарі редакції зазначив, що основна проблема з приводу даного пам'ятного знаку полягає не в позиції міської влади, а в Реєстрі нерухомих пам'яток України, до складу якого і входить бердянський монумент. Лише після ухвалення рішення Міністерством культури про виключення пам'ятника Першої міської ради з реєстру, доцільно буде обговорювати його майбутнє. Приблизно таку позицію буде озвучено на гуманітарній комісії.

Що до офіційної позиції міської влади, то вона була викладена ще в 2016 році. В листі до Мінкульту Бердянськ запропонував залишити цей пам'ятник в реєстрі, змінивши назву на “Борцям за свободу”. Остаточного рішення міністерство не ухвалило, тому і виникли суперечності з УІНП.
Новости Бердянска
сегодня, 27 мая, среда
вчера, 26 мая, вторник

Все новости Бердянска