Начальника адміністрації Бердянського морського порту підозрюють у завданні 2,5 млн грн збитків

По материалам прес-служби НАБУ
19.02.2020 · 16:37 · Просмотров - 2903

19 лютого 2020 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили начальнику адміністрації Бердянського морського порту (входить до складу Адміністрації морських портів України) про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України), наслідком чого стало завдання 2,49 млн грн збитків ДП. Посадовця затримано.

Також затримано ще трьох осіб, причетних до вчинення злочину,  – вирішується питання про повідомлення їм про підозру. 

Зокрема, йдеться про:

  • заступника начальника Бердянської філії ДП АМПУ;
  • інженера Бердянської філії ДП АМПУ;
  • екскерівника комерційної компанії.

Як встановило слідство, зазначені особи продовж 2018 – початку 2019 рр. організували схему, за якою державне підприємство перерахувало комерційній компанії кошти за фактично не поставлене обладнання. В результаті, інтересам держави завдано збитків на 2,49 млн грн, що підтверджено висновком судової економічної експертизи.

Розслідування цих фактів НАБУ та САП здійснюють з лютого 2019 року.

От прес-служби АМПУ

Щодо дій правоохоронних органів стосовно посадових осіб Адміністрації Бердянського морського порту

Сьогодні, 19 лютого 2020 року, детективами Національного бюро за процесуального керівництва САП, трьом особам Адміністрації Бердянського морського порту повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем та завданні підприємству збитків при закупівлі обладнання.

Адміністрація морських портів України декларує безумовну зацікавленість та сприяння неупередженому встановленню усіх деталей цієї справи та протягом усього періоду слідства надавала детективам НАБУ усю необхідну інформацію. Договір на постачання обладнання, що став предметом розслідування, був укладений Бердянською філією ДП «АМПУ» за результатами відкритих торгів в електронній системі закупівель ProZorro. До теперішнього часу постачальник не виконав своїх зобов’язань за договором.

Для запобігання збитків у 2019 році, підприємством розпочата претензійна робота. Наприкінці грудня 2019 року філією подано позов до господарського суду Дніпропетровської області з вимогою стягнення з постачальника 4,4 млн грн, у т.ч. 2,49 млн грн — сплачені підприємством авансові платежі, решта — штрафні санкції згідно умов договору.
Новости Бердянска
сегодня, 7 июля, вторник
вчера, 6 июля, понедельник

Все новости Бердянска