До ЄРДР унесли скаргу щодо ДП «Бердянський морський торговельний порт»

По материалам порталу Судової влади України
10.04.2020 · 17:08 · Просмотров - 2963

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково задовольнив скаргу «Бердянський антикорупційний центр» та зобов'язав уповноважену особу НАБУ внести відомості до ЄРДР за заявою ГО «Бердянський антикорупційний центр» від 21 лютого 2020 року

У скарзі, яка надійшла 16 березня цього року, зазначено, що 21 лютого 2020 року ГО «Бердянський антикорупційний центр» подав до НАБУ заяву-повідомлення про вчинення службовими особами державної виконавчої влади кримінальних правопорушень, передбачених ст. 172, 219, 364, 382 КК України.

Серед заявлених осіб – ексміністр інфраструктури (2016-2019 рр.), його заступник, Державний секретар Міністерства інфраструктури, а також топ-посадовці діючого складу Міністерства інфраструктури України.

За версією заявника, вищезазначені посадові особи довели ДП «Бердянський морський торговельний порт» до банкрутства через зловживання владою, службовими підробками, грубим порушенням законодавства про працю та невиконанням судового рішення.

Крім цього, у заяві є дані про вчинення кримінальних правопорушень начальником Бердянського філіалу ДП «Адміністрація морських портів України», службовими особами ДП «АМПУ» та його колишнім керівництвом, а також виконуючим обов’язки директора на теперішній час. Також є відомості щодо протизаконних дій керівників компаній ТОВ «Аскет-Шиппінг» та ТОВ «Агро-Класс» як співучасників злочинів, вчинених службовими особами. До заяви ГО «Бердянський антикорупційний центр» додав документи на підтвердження зазначених фактів.

Заявник просив суд визнати протиправною бездіяльність детектива НАБУ щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення до єдиного реєстру досудових рішень, а також зобов’язати детектива НАБУ невідкладно розпочати досудове розслідування та внести до ЄРДР відомості за кожним окремо вказаним у заяві кримінальним правопорушенням і відносно кожної службової особи окремо.

Проте, дослідивши матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення скарги.

Під час розгляду скарги суд встановив, що відомості, які містяться у заяві ГО «Бердянський антикорупційний центр», дійсно не були внесені до ЄРДР та дослідженні у межах досудового розслідування кримінального провадження.

У своєму виступі детектив НАБУ зазначила, що ГО «Бердянський антикорупційний центр» було направлено лист-відповідь. У цьому листі зазначено, що НАБУ не вбачає достатніх об’єктивних даних щодо наявності у діях зазначених осіб ознак кримінальних правопорушень. Їхні дії не віднесені до підслідності НАБУ.

Втім, відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України та ч. 5 ст. 216 КПК України, які регулюють діяльність прокурорів, суд прийшов до висновку: уповноважені особи НАБУ допустили бездіяльність – не внесли відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань упродовж 24 годин після отримання заяви, як вимагає законодавство.

Відомості, викладені у заяві ГО «Бердянський антикорупційний центр», містять об`єктивні дані, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, які підслідні Національному антикорупційному бюро України. Саме тому вони потребують дослідження у рамках досудового розслідування детективами НАБУ.
Втім, вимога ГО «Бердянський антикорупційний центр» щодо визнання протиправною бездіяльності детектива НАБУ та вимога щодо реєстрації відомостей окремо відносно кожної вказаної у заяві особи, не можуть бути задоволені слідчим суддею. Чинний закон не передбачає прийняття слідчим суддею рішення про протиправність бездіяльності слідчого чи прокурора, а рішення про виокремлення матеріалів кримінального провадження приймається безпосередньо слідчим чи прокурором. Тому у цій частині скарги суд відмовив у задоволенні.
Новости Бердянска
сегодня, 17 июня, четверг
вчера, 16 июня, среда
15 июня, вторник

Все новости Бердянска

Магазин автозапчастей CarMix.com.ua
На верх