Інформація від Бердянскої податкової інспекції від 16 квітня

По матеріалам Бердянської ОДПІ
16.04.2020 · 10:09 · переглядів - 1083

Новини та роз'яснення податкового законодавства від Бердянської ОДПІ


Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє

Увага! Бердянські шахраї "прикриваються" податківцями, виманюючи гроші у бізнесу

У Запорізькій області телефонні аферисти намагаються скористатися підвищеною тривожністю громадян та нажитися на їхній довірливості. Шахраї телефонують керівникам компаній і підприємцям та від імені посадових осіб податкової служби наполегливо просять перевести гроші на певний рахунок.

Цього разу такі випадки зафіксовано на території Бердянського району.

Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Якщо ви отримали подібний дзвінок, слід негайно повідомити правоохоронні органи.

Податковий підсумок першого кварталу 2020-го: у Бердянському управлінні 290 мільйонів гривень надходжень

Протягом першого кварталу 2020 року платники податків Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області спрямували до бюджетів усіх рівнів 290 мільйонів  гривень податків і зборів.

Як зазначила начальниця Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, зібрана сума податків в січні-березні 2020 року на 7,6 мільйона гривень перевищує аналогічні показники минулого року.

Загальна динаміка податкових надходжень в Бердянському управлінні  у першому кварталі поточного року – плюс 2,7 відсотка до фактичних показників такого ж періоду торік.

 А це означає, що не зважаючи на сповільнення темпів економіки, бізнес демонструє відповідальну позицію та у складних умовах опікується інтересами держави.

Бердянці задекларували понад 344 тисячі гривень іноземних доходів

У Бердянському управлінні платники податків задекларували 344,4 тисячі гривень минулорічних іноземних доходів. Про це повідомила начальниця Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова. Про отримані доходи за кордоном відзвітували шість бердянців. У поданих деклараціях платники самостійно визначили податкові зобов’язання зі сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі – 62 тисячі та 5,2 тисячі гривень військового збору. Джерелом отримання іноземних доходів бердянцями є переважно Польща.

Податківці нагадують, що громадяни, які в 2019 році отримували іноземні доходи, відповідно до п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Сума такого доходу включається до річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою1,5%.

Відповідно до абз.1 п.п.170.11.2 п.170.11 ст.170 ПКУ платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

Платник податку має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації. Це можливо лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни, де було одержано дохід, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка має бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Увага! Термін подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік подовжено до 01 липня 2020 року!

Новини законодавства

До уваги платників податку на нерухоме майно!

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує платників стосовно змін до Податкового Кодексу України  у відповідності до Закону України від 30.03.2020 року №540-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)”, а саме:

Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу в період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

При цьому платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб), що відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 цього Кодексу подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період березень 2020 року.

У разі якщо у березні чи квітні 2020 року платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, було подано уточнюючу податкову декларацію щодо зменшення податкового зобов’язання із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період квітень 2020 року із причин, які не пов’язані із самостійним виявленням помилок, що містяться у раніше поданій ними податковій декларації, такі платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючі податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов’язання за податкові періоди березень та квітень 2020 року відповідно до положень цього підпункту.

При цьому у разі подання таких податкових декларацій з підстав, визначених цим підпунктом, до таких платників податків не застосовуються санкції, визначені статтею 50 цього Кодексу, та штрафні санкції згідно з вимогами пункту 120.2 статті 120 цього Кодексу, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період квітень 2020 року.

Установити, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які визначають податкові зобов’язання із такого податку на підставі податкових декларацій, сплачують податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням об’єкта нежитлової нерухомості у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених цим Кодексом за порушення термінів сплати податкових зобов’язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період».

Актуальні зміни в податковому законодавстві для платників акцизного податку!

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє, у відповідності до Закону України від 30.03.2020 року №540-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)”, який набув чинності 02.04.2020 року, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI.

Зокрема, з метою забезпечення інтенсивного виробництва дезінфекційних засобів тимчасово  до 30 квітня 2020 року, встановлено, що:

1) до підприємств-виробників при виробництві дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00) не застосовуються вимоги в частині обладнання кожного місця отримання спирту етилового витратомірами-лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі, та обладнання кожного місця відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, витратомірами-лічильниками обсягу виробленої продукції, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі, за умови встановлення на таких підприємствах податкових постів;

2) кожне місце відпуску дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00) повинно бути обладнане засобами обліку виробленої продукції, які повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства;

3) державні підприємства, які є одночасно виробниками спирту етилового денатурованого та дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00), мають право використовувати вироблений ними спирт етиловий денатурований для виробництва дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00) без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового на лінії виробництва таких дезінфекційних засобів за умови обладнання кожного місця відпуску дезінфекційних засобів засобами обліку виробленої продукції, що відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства;

4) акцизні склади, на території яких виробляється спирт етиловий денатурований для виробництва дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00), повинні бути обладнані на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового неденатурованого, розташованому на акцизному складі, витратомірами-лічильниками спирту етилового, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, а також засобами обліку денатуруючих добавок, які повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства;

5) суб’єктами господарювання, які здійснюють виробництво спирту етилового денатурованого та/або дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00), облік спирту етилового денатурованого здійснюється з використанням атестованих відповідно до законодавства методик;

6) електронні документи виробниками спирту етилового денатурованого для виробництва дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00) та виробниками дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00) заповнюються з урахуванням підпунктів 4 і 5 пункту 291 підрозділу 5 розділу XX цього Кодексу шляхом передачі даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та засобів обліку виробленої продукції;

7) витратоміри-лічильники спирту етилового та зазначені у цьому пункті засоби обліку виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та засобів обліку готової продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та засоби обліку виробленої продукції вважаються невстановленими;

8) представник контролюючого органу на акцизному складі підприємства, на якому виробляється спирт етиловий денатурований для виробництва дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00), а також на підприємстві, яке виробляє дезінфекційні засоби:

а) здійснює контроль за дотриманням умов денатурації спирту етилового;

б) бере участь у складанні Акта денатурації спирту етилового, у якому зазначаються об’єм спирту етилового неденатурованого в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20°С, який був використаний на виробництво спирту етилового денатурованого, та кількість денатуруючих добавок, які були використані під час денатурації;

в) бере участь у складанні Акта виробництва дезінфекційних засобів (код згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 90 00), у якому зазначаються об’єм спирту етилового денатурованого в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20°С, кількість доданих інгредієнтів та кількість готової продукції.

 Також, затверджено тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів.

Зокрема, тимчасово, до 31 травня 2020 року, надано дозвіл на відвантаження спирту етилового з акцизного складу виробників спирту етилового виробникам лікарських засобів та виробникам продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженого Кабінетом Міністрів України, для виробництва дезінфекційних засобів.

Тимчасово, до 31 травня 2020 року, акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів.

До отримання з акцизного складу спирту етилового, що використовується для виробництва дезінфекційних засобів, відповідно до пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту етилового, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 Кодексу. До видачі, обігу, погашення та здійснення протесту такого векселя застосовуються норми пункту 229.1 статті 229 Кодексу.

Податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту етилового, що буде використаний для виробництва дезінфікуючих засобів, може бути виданий виробниками лікарських засобів, на території яких діють податкові пости, або виробниками продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженого Кабінетом Міністрів України, місця зберігання спирту яких внесені до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.

Відвантаження спирту етилового з акцизного складу виробникам лікарських засобів та виробникам продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженого Кабінетом Міністрів України, для виробництва дезінфекційних засобів дозволяється у кількості, що не перевищує об’єм наявних у розпорядженні місць зберігання спирту етилового, що внесені до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.

На виробників лікарських засобів, які здійснюють виробництво дезінфекційних засобів з використанням спирту етилового, акцизний податок з якого справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, не поширюється дія абзаців другого - десятого підпункту 229.1.8 пункту 229.1 статті 229 Кодексу, зокрема в частині:

1) обладнання кожного місця отримання спирту етилового витратомірами-лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;

2) обладнання кожного місця відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, витратомірами-лічильниками обсягу виробленої продукції, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;

3) щоденного формування та подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням;

4) подання електронними засобами зв’язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, даних про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням;

5) заповнення електронних документів автоматично, шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції;

6) формування даних про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням, формуються після проведення останньої операції з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

7). заборони отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, а також через кожне місце отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник спирту етилового або витратомір-лічильник обсягу виробленої продукції;

8) відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції вимогам законодавства та наявності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції вважаються невстановленими.

Впровадження застосування програмних РРО відтерміновується до 01 серпня 2020

Відповідно до Закону України від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» впровадження застосування програмних РРО відтерміновується до             01 серпня 2020, зокрема, розширення застосування РРО для окремих видів діяльності – до 01 січня 2021 року, до 01 квітня 2021 року відтерміновується запровадження обов’язкового використання РРО для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп.

­­­­­­­

Зміни законодавства: збільшення лімітів для застосування єдиного податку

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким  збільшено ліміти для перебування на спрощеній системі оподаткування:

- для першої групи - із 300 тис. грн до 1 млн. грн;

Нагадаємо, що до 1-ї групи платників єдиного податку належать підприємці, які не використовують працю найманих осіб та здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.   

- для другої групи - із 1,5 млн. грн до 5 млн. грн;

Умовами перебування підприємців на 2-й групі єдиного податку є надання послуг, у т.ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного бізнесу та кількість найманих працівників не повинна перевищувати 10 осіб.

- для третьої групи -  із 5 млн. грн до 7 млн. грн.

Третя група  - це підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує  7 млн. грн.

Платники єдиного податку мають право за власним бажанням змінити групу платника єдиного податку (у зв’язку із збільшенням граничних обсягів доходів), шляхом подання заяви до податкового органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (при зміні групи з ІІІ кварталу - заява  подається не пізніше 15 червня 2020 року). При цьому, у платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, у разі обрання ним першої або другої групи, анулюється р

Зміни законодавства: особливості плати за землю

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким передбачено зміни щодо плати землю (п.  52-4 розділ. 10 підр. ХХ Перехідні положення ПКУ), а саме:

Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПКУ подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за  податковий  період  березень 2020 року.

Отже, скорочено період, визначений Законом від 17.03.2020 № 533-IX протягом якого не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності, з двох місяців (березень,  квітень 2020 року) до одного – березень 2020 року.

Якщо у березні чи квітні 2020 року, на підставі Закону № 533, платниками було подано уточнюючу податкову декларацію щодо зменшення податкового зобов’язання із сплати плати за землю за квітень 2020  року із причин, які не пов’язані із самостійним виявленням помилок, що містяться у раніше поданій декларації, то необхідно подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за  податкові  періоди березень та квітень 2020 року відповідно.

В цій декларації необхідно збільшити податкові зобов'язання з плати за землю за квітень 2020 року  (тобто відновити податкові зобов’язання, як були задекларовані в податковій декларації з плати за землю за 2020 рік).

У разі подання таких податкових декларацій не застосовуються санкції, визначені ст. 50 та п. 120.2 ст. 120  ПКУ, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року.

Платники плати за землю, які визначають податкові зобов’язання із плати за землю на підставі податкових декларацій,  сплачують податкове зобов’язання за квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням земельної ділянки у строк до 30 червня 2020 року, без нарахування пені та штрафних санкцій за порушення термінів сплати податкових зобов’язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період.

Отже, плату землю не нараховують та не сплачують за період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

За квітень 2020 року податкове зобов’язання необхідно нарахувати у повному обсязі, а сплатити - до 30 червня 2020 року, без нарахування пені та штрафних санкцій.

Якщо вже було подано уточнюючу декларацію щодо зменшення податкового зобов’язання за квітень 2020 р., то необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року подати уточнюючу декларацію з плати за землю за 2020 рік, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за  податкові  періоди березень та квітень 2020 року відповідно.

Зверніть увагу, що граничним терміном сплати податкового зобов’язання за квітень 2020 року, замість 29 травня буде той же строк, що і для сплати податкового зобов’язання за травень – 26 червня 2020 року (оскільки  28 червня 2020 року – святковий день, який припадає на вихідний).

Обіг підакцизних товарів: коли проводяться перевірки?

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким внесено зміни до п. 522 підроз. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, а саме:

Мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, не розповсюджується на фактичні перевірки в частині порушення законодавства щодо обігу підакцизних товарів та оподаткування акцизним податком, зокрема щодо:

  • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених п.п. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ст. 80 ПКУ.

Зміни законодавства: коли не застосовуються  штрафні санкції щодо єдиного соціального внеску

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким внесено зміни, зокрема, до частини одинадцятої ст. 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", а саме:

Подовжено до 31 травня 2020 року (раніше було до 30.04.2020) строки тимчасового незастосування штрафних санкцій за такі порушення:

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності до податкових органів. Якщо за несвоєчасне подання звітності вже був накладений штраф, то за повторне таке порушення вчинене щодо періодів з 1 по 31 березня, з 1 квітня по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року, штраф не застосовується.

До 31 травня 2020 року також подовжено терміни ненарахування платникам єдиного внеску пені, при цьому нарахована пеня за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року підлягає списанню.

Зміни законодавства для платників податку на прибуток: облік отриманої благодійної допомоги закладами охорони здоров’я

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким передбачено зміни щодо застосування податкових різниць при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток (п. 512  розділ. 10 підрозд. ХХ ПКУ), а саме:

Заклади охорони здоров’я державної та/або комунальної власності та особи, уповноважені на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я - платники податку на прибуток, які при визначенні фінансового результату до оподаткування враховують податкові різниці, при визначенні об’єкта оподаткування за податкові (звітні) періоди 2020 року фінансовий результат до оподаткування:

- зменшують на суму доходів, визнаних за правилами бухгалтерського обліку від одержання будь яких об’єктів з зазначеного переліку*, які добровільно їм передані юридичними та/або фізичними особами протягом дії карантину,

- збльшують на суму витрат, визнаних за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок використання ними цих коштів (обладнання, товарів, матеріалів) в будь-яких податкових (звітних) періодах 2020 року та наступних років (у разі наявності відповідних залишків станом на 31.12.2020 року, їх подальшого використання у таких наступних періодах).

 *що одержується: кошти або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційні засоби і антисептики, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту, медичні вироби для скринінгу хворих, розхідні матеріали для надання медичної допомоги, медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали, реагенти для лабораторних досліджень; медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо), засоби особистої гігієни, продукти харчування  та/або товари  за переліком, що визначається КМУ.

Отже, платники податку на прибуток - заклади охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, особи, уповноважені на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, які одержують кошти (обладнання, товари, матеріали) за зазначеним переліком, мають вести для податкових цілей окремий облік їх надходження у 2020 році та використання у 2020 році та наступних роках.

Зміни  законодавства: благодійність на запобігання поширенню коронавірусної хвороби включається до податкової знижки

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким передбачено розширення переліку витрат, які можна включити до податкової знижки.

Так, на 2020 рік передбачена податкова знижка на суму коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів, медобладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів*, які добровільно перераховані (передані) громадським об’єднанням, благодійним організаціям, закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій** протягом карантину.

Зазначені витрати включаються до складу податкової знижки у повному обсязі без урахування обмежень, визначених п.п. 166.3.2 ст. 166 ПКУ (тобто без обмеження суми  в межах 4% загального оподатковуваного доходу, отриманого протягом звітного року).

Нагадаємо, що за загальним правилом до податкової знижки включається сума коштів (вартість майна), переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу, отриманого протягом звітного року.

*що передається: кошти, лікарські засоби для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційні засоби і антисептики, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту, медичні вироби для скринінгу хворих, розхідні матеріали для надання медичної допомоги, медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали, реагенти для лабораторних досліджень; медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо), засоби особистої гігієни, продукти харчування та/або товари за переліком, що визначається КМУ;

*кому передється: громадським об’єднанням, благодійним організаціям, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я; закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності,  структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Цією податковою знижкою фізичні особи зможуть скористатись за результатами 2020 податкового року. Для цього у 2021 році необхідно буде подати річну декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік.

Діють нові довідники податкових пільг

На офіційному сайті ДПСУ оприлюднено оновлені довідники пільг:

-  Довідник № 97/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету    станом на 01.04.2020 року;

-  Довідник № 97/2 інших податкових пільг станом на 01.04.2020 року.

Станом на 02.04.2020 року оприлюднено оновлені довідники пільг:

-  Довідник № 98/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету    станом на 02.04.2020 року;

-  Довідник № 98/2 інших податкових пільг станом на 02.04.2020 року.

Оновлення довідників  пільг  пов'язано із запровадженням податкових пільг з податку на прибуток та ПДВ, які передбачені на час дії карантинних заходів.

Нагадуємо, що звіт про суми податкових пільг з 2020 року скасовано, оскільки 01.01.2020 набрала чинності постанова КМУ  від 31.10.2018  № 891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1233».

Суб'єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про їх  суми у податковій звітності.

Довідники пільг розміщено за посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

Роз’яснення законодавства

Декларація ФОП - платника єдиного податку – в Електронному кабінеті

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 557).

Платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів (п. 3 розділу ІІ Порядку № 557).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС

У відкритій частині Електронного кабінету у розділі «Допомога» розміщено покрокову допомогу щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності».

В режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету користувач має можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати, зокрема, податкову звітність за формою податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 зі змінами та доповненнями.

При формуванні податкової декларації користувач самостійно встановлює фільтр за параметрами: «рік»«період»«тип форми» та обирає необхідну форму податкової декларації (наприклад, F0103306) за звітний період, щодо якого здійснюється звітування. В наступному вікні обирає «стан документа» та відповідний територіальний орган ДПС: «регіон»«район».

Триває тестування програмного рішення «пРРОсто»

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що наразі триває тестування безкоштовного програмного рішення від ДПС «пРРОсто».

Усі зацікавлені особи мають змогу безкоштовно взяти участь у  тестуванні програмного рішення  для смартфонів, планшетів, якими підтримуються   операційні системи для Android та iOS.

Для участі в тестуванні потрібно записатися на сайті  за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua.

У разі неотримання запрошення, пропонуємо записатись на тестування повторно, подавши електронну заявку за вказаною адресою.

Зауваження та пропозиції до роботи програми, які виникли у Вас під час  тестового її використання, можна надіслати безпосередньо через додаток «пРРОсто».

Особи, які є ветеранами війни, звільняються від сплати туристичного збору

Підпунктом «г» п.п. 268.2.2 п. 268.2 ст. 268 Податкового кодексу України від (далі – ПКУ) визначено, що платниками туристичного збору не можуть бути особи які є ветеранами війни.

Правовий статус ветеранів війни визначений Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 3551).

Відповідно до розділу ІІІ Закону № 3551 ветеранам війни надаються пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до ПКУ.

Згідно з ст. 4 Закону № 3551 ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Статтею 18 Закону № 3551 передбачено, що ветеранам війни вручаються посвідчення та нагрудні знаки. Порядок виготовлення та видачі посвідчень і знаків встановлюється Кабінетом Міністрів України та міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.

Відповідно до ст. 18 Закону № 3551 постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 302) затверджені:

► Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни (далі – Положення);

► опис нагрудних знаків ветеранів війни (додаток № 1 до Постанови № 302);

► зразки посвідчень та нагрудних знаків, що видаються ветеранам війни (додатки № 2 і 3 до Постанови № 302);

► бланк-вкладка до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II – III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше (додаток № 5 до Постанови № 302).

Посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації (п. 2 Положення).

Товар (послугу) придбано у підприємця: відображення у податковому розрахунку за ф. № 1-ДФ

При нарахуванні (виплаті) доходів фізичним особам -  підприємцям (не залежно від системи оподаткування) та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ за звітний квартал, у якому вони були нараховані.

При цьому, під час нарахування (виплати) підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності не утримується податок на доходи фізичних осіб, якщо таким підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

При заповненні податкового розрахунку за формою № 1-ДФ:

- у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано підприємцю. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Дохід, нарахований самозайнятій особі, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «157».

- у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу.

- у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику (якщо підприємцем не надано  копію документа, що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності).

- у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету (у разі нарахування податку та відображення у графі 4а).

Якщо підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності, то графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються (в таких графах проставляються нулі).

Зазначена норма передбачена п. 176.2 ст. 176, п. 177.8 ст. 177 Податкового кодексу; п. 3 «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку»,  затвердженого наказом МФУ від 13.01.2015 № 4.  

Платнику ПДВ повернено основні засоби у зв’язку з його виходом із складу засновників. Чи відображати податковий кредит?

Об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (п.п. «а» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу).

Постачання товарів – це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п. 14.1.191.ст. 14 ПКУ).

Отже, операції з внесення основних фондів до статутного фонду та повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи, підпадає під визначення об’єкта оподаткування ПДВ, і як наслідок, оподатковується на загальних підставах.

До податкового кредиту відносяться суми ПДВ, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності) (п. 198.1 б) .ст.198 ПКУ).

Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи) (п. 198.3 ст. 198 ПКУ).

Отже, податковий кредит виникає як у платника ПДВ при отриманні основних засобів у якості внеску до статутного фонду, так і у засновника – платника ПДВ, якщо йому будуть поверненні основні засоби у разі виходу зі складу засновників.

Електронні сервіси ДПС для громадян

Для спілкування з податковими органами пропонуємо громадянам використовувати електронний сервіс ДПС: інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет».

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет для громадян, який надає можливість:

- доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);

- доступу до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;

- подання декларації про майновий стан і доходи;

- отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Запорізькі компанії і підприємці сплатили майже 914 мільйонів гривень ПДВ

За перший квартал 2020 року надходження податку на додану вартість у Запорізькому регіоні склали 913 мільйонів 817 тисяч гривень (без врахування даних великих підприємств, зареєстрованих у Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДПС). Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, рівень сплати податку до аналогічного періоду 2019 року збільшився на 117,4 мільйона гривень або на 14,7 відсотка.

У березні запорізькі суб'єкти господарювання спрямували до державної скарбниці 266,5 мільйона гривень ПДВ, це на 18,6 мільйона більше, ніж у березні минулого року.

З початку року компанії і підприємці м. Запоріжжя перерахували до держбюджету 495 мільйонів ПДВ, бердянські і приморські – більше 69 мільйонів, мелітопольські і веселівські – 63,2 мільйона, пологівські, більмацькі та розівські – близько 47 мільйонів, василівські та михайлівські – 39,8 мільйона, вільнянські та новомиколаївські – 38,6 мільйона, енергодарські, кам’янсько-дніпровські та великобілозерські – 36,9 мільйона, токмацькі і чернігівські – понад 33 мільйони, якимівські та приазовські – 32 мільйони, оріхівські та гуляйпільські – 31,6 мільйона, Запорізького району – 27,8 мільйона гривень.

Усього на території регіону зареєстровано 10405 платників ПДВ, що на 565 більше, ніж торік.

Нагадаємо, починаючи з 17 березня 2020 року до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, звільняються від оподаткування ПДВ операції з імпорту та/або постачання на території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби. Цей перелік визначено постановою КМУ від 20.03.2020р. №224.

Доступ до електронних сервісів податкової служби отримали ще 8430 запоріжців

У першому кварталі 2020 року запорізькі податківці видали 8430 громадянам та представникам бізнесу 21480 кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, порівняно з минулим роком кількість клієнтів відділів реєстрації користувачів збільшилась на 1200, а електронних ключів – на три тисячі.

Лише у березні 3300 запоріжців отримали 7300 кваліфікованих сертифікатів.

Як зазначають податківці, електронні ключі надають доступ до численних дистанційних сервісів податкової служби. Так, в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua) можна отримати довідку про доходи, витяг щодо стану розрахунків з бюджетами, довідку про відсутність заборгованості, подати декларацію, листуватися з органами ДПС, надіслати запит на отримання інформації, заяву на реєстрацію платником окремих податків та багато іншого. Крім того, за допомогою кваліфікованих сертифікатів платник має можливість користуватися послугами інших державних установ та організацій.

Отримати повторно нові ключі в режимі онлайн можуть зареєстровані користувачі. Для цього на сайті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС діє сервіс дистанційного формування кваліфікованих сертифікатів: http://acskidd.gov.ua/manage-certificates.

Військовий збір: запоріжці сплатили понад 153 мільйони гривень

У січні-березні 2020 року надходження військового збору у Запорізькому регіоні склали 153 мільйони 340 тисяч гривень (без показників великих платників податків Запорізького управління Офісу ВПП ДПС). За інформацією в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петра Філімонова, запоріжці збільшили сплату порівняно з першим кварталом минулого року на 15,5 мільйона або на 11 відсотків.

У березні запорізькі платники спрямували до держбюджету 53,6 мільйона, це на 5,8 мільйона або на 12 відсотків більше, ніж у березні попереднього року.

З початку року майже 79 мільйонів гривень від загальної суми надійшло від суб'єктів господарювання м. Запоріжжя, від підприємств і підприємців м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів скарбниця отримала 25,5 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 13,5 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – майже 10 мільйонів, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 4,5 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 4,1 мільйона, Вільнянського, Новомиколаївського районів – 4 мільйони, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 4 мільйони, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 3,2 мільйона, Якимівського та Приазовського районів – 3 мільйони, Запорізького району – 2,8 мільйона.

Нагадаємо, військовий збір, ставка якого становить 1,5 відсотка, утримується з отриманих доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб відповідно до статті 168 Податкового кодексу України. Зокрема, це заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати та інші.

Запорізькі банки сплатили до бюджету 18 мільйонів з депозитних процентів своїх вкладників

У першому кварталі з процентів депозитних банківських рахунків та вкладів запоріжців у кредитних спілках до державного бюджету було сплачено 18 мільйонів 200 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з 2019 роком надходження зросли на 5 мільйонів 300 тисяч  гривень або на 41 відсоток. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов.

Лише у березні банківські та інші фінансові установи перерахували до скарбниці 8 мільйонів 400 тисяч гривень ПДФО.

З початку року найбільші суми сплатили суб'єкти господарювання м. Запоріжжя –  16,5 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – майже 497 тисяч, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – понад 463 тисячі, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – майже 201 тисяча, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 159 тисяч, Вільнянського та Новомиколаївського районів – 123 тисячі тощо.

Нагадаємо, ставка податку на доходи фізичних осіб з процентів від вкладів у банках, кредитних спілках складає 18 відсотків. Відповідно до ст. 170.4. Податкового кодексу України інформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладників не подаються до контролюючого органу  і залишаються конфіденційними.




Останні новини Бердянська
вчора, 28 березень, четвер 2024
27 березень, середа 2024
26 березень, вівторок 2024
25 березень, понеділок 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок