Шеф британської розвідки попередив Зеленського про витік інформації через його близьке оточення

По матеріалам НВ Україна
13.10.2020 · 10:36 · переглядів - 1432

Президент України Володимир Зеленський в ході візиту до Великої Британії провів неафішовану зустріч з главою MІ-6 Річардом Муром

Шеф британської розвідки попередив Зеленського про витік інформації через його близьке оточення
Володимир Зеленський (Фото: REUTERS / Leonhard Foeger)

Про це пише ZN.ua з посиланням на власні джерела.

Джерела видання повідомили, що саме Муру уряд Британії доручив донести Зеленському меседжі, які з певних причин не хотів озвучувати прем'єр-міністр Борис Джонсон.

В ході зустрічі обговорювалися три основні теми:

  • атаки української влади на антикорупційні органи в Україні та прагнення Офісу президента взяти під свій контроль САП, НАБУ, Офіс генерального прокурора, а також судові інстанції;
  • ситуація на Сході і дії Росії;
  • оточення Зеленського, не тільки офіційне, а й неформальне, що має значний вплив на українського президента.

Джерело видання розповіло, що закритість зустрічі була продиктована саме обговоренням персон з оточення Володимира Зеленського: британці помітили витоки інформації.

 - Раніше тему найближчого оточення президента на переговорах з главою Української держави піднімали американці. Але їхній кейс був тиском на владу. У разі ж британців це було попередженням. На той випадок, якщо Зеленський не до кінця усвідомлює дій людей, з якими його асоціюють, - пише видання.

Сама зустріч з главою МІ-6 - факт примітний і говорить про високий ступінь інтересу до України і її президента: глава британської розвідки не часто зустрічається з лідерами інших держав під час їхніх візитів.

Крім Зеленського на зустрічі був присутній глава СБУ Іван Баканов, але не було представників Офісу президента.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський 7 і 8 жовтня перебував з офіційним візитом у Великій Британії. У перший день візиту він з дружиною Оленою Зеленською зустрівся з герцогом і герцогинею Кембриджськими.

Також Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Британії Борисом Джонсоном. Вони підписали угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство.

Крім цього, в присутності Зеленського глави оборонних відомств підписали меморандум про посилення співпраці у військовій і технічній сферах, який передбачає виділення Україні кредиту в розмірі 1,6 млрд доларів і переобладнання Військово-морських сил ЗСУ.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок