На засіданні комісії з питань ЖКГ заслухали керівника “Бердянської продезінфекції” про впроваджені заходи по боротьбі з червецем, які продемонстрували свою ефективність і їх подано на патент.
В минулому році було оброблено 6300 дерев по всьому місту. Методика наступна — обробка дерев інсектицидами, після чого стовбур дерева обмотують захисним поясом з вати. Пояс виконує моніторингову і захисну функції. Вартість обробки одного дерева 480 гривень. Зелене насадження обприскується двічі на рік — навесні та восени.
Активізується шкідник з початком руху соку по стовбуру дерева. Тому найбільшу ефективність заходи по боротьбі з червецем матимуть, якщо їх почнуть впроваджувати з березня, – зазначив керівник “Бердянської профдезінфекції” Геннадій Проценко.
За інформацією керівника підприємства в Україні не існує протоколів і рекомендацій по боротьбі з даним видом шкідника. Всі заходи, які впроваджуються в Бердянську є інноваційними і вже свою ефективність продемонстрували. Тому наразі подано документи на отримання патенту підприємством.
В поточному році на заходи по боротьбі з червецем планується виділити вдвічі менше коштів — 1,3 млн гривень. Однак в 2021-му міська влада планує дані заходи також реалізовувати за допомогою фахівців КП “Зеленгосп”.