Під час останніх перемовин з США Україна погодилася на 30-денну тишу на фронті. І якщо для жителів підконтрольної території України, а особливо прифронтових регіонів це маленька перемога та можливість перепочити. То українцями, які знаходяться в окупації це може сприйматися інакше.
Як жителі ТОТ, зокрема Бердянська сприймають ймовірність припинення вогню та що це рішення означає для захоплених населених пунктів в коментарі проєкту «Новини Приазов’я» розповів заступник голови Бердянської районної ради, військовослужбовець ЗСУ Віктор Дудукалов.
За його словами, події останніх місяців для них відбуваються в режимі паузи. Адже люди досі не визнають російську владу.
«Паузи, після якої повинно щось відбутися і тільки в напрямку деокупації. Тому що, попри внесення рф у свою конституцію територій Запорізької, Херсонської, Донецької областей, люди не відчули себе росіянами, люди не відчули себе такими, що мешкають на території Росії, по законах Росії. Тому що навіть ті, хто приїжджає з РФ на нашу територію в окупацію, вони самі кажуть, що тут не діють російські закони, тут не діють російські соціальні стандарти, тут взагалі не відчувається, що це Росія», – каже він.
Більшість жителів окупованих територій сподіваються, що з часом будуть реалізовані кроки, які призведуть до звільнення цих регіонів з-під контролю Росії, додав Дудукалов.
«Заморожування конфлікту значить, що вони перетворюються на Донецьк зразка 2015 – 2017 років. Ніхто нікуди не стріляє, і лінія фронту не рухається, і про деокупацію не йде мова. Це людям не піднімає настрій щонайменше. Але коли почалася операція на Курщині, відповідно, я неодноразово чув від наших місцевих жителів, що в Бердянську у людей настрій з’явився, вони посміхаються на вулиці та вітаються один з одним. Люди зрозуміли, що щось рухається, щось буде. В людей все одно це незагоєна рана, вона загоїться тільки тоді, коли буде деокупація. Більш-менш всі розуміють, що це питання часу, так само, як свого часу з Німеччиною», – розповів він.