Міністерство соціальної політики реалізує нову програму підтримки внутрішньо переміщених осіб
У серпні 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 888 щодо реалізації державної програми «Гроші ходять за людиною». Вона передбачає надання ВПО похилого віку та особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду та підтриманого проживання.
Що вони передбачають іяк їх отримати «Бердянськ 24» розповіла начальниця Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради Наталія Токмань.
Проєкт «Гроші ходять за людиною» включає два види грошової допомоги: на стаціонарний догляд і підтримане проживання.
- Стаціонарний догляд для людей, які не здатні до самообслуговування. Їм забезпечуються умови для життєдіяльності.(аналог Бердянського геріатричного пансіонату, але меншої потужності).
Передбачає надання послуг до 35 мешканцям в одній установі. Фінансування: до 16 185 гривень, 16 копійок на одну особу в місяць.
- Підтримане проживання для людей, які частково здатні до самообслуговування. Наприклад, можуть приготувати їжу, але не можуть піти скупитися, не можуть контролювати приймання медикаментів. Людина навчається навичкам самостійного проживання, їй допомагають в організації розпорядку дня, участі в культурних заходах, забезпечують медичний патронаж і допомогу у веденні домашнього господарства.
Передбачає надання послуг до 8 мешканцям в одній установі. Фінансування: до 9945 гривень, 75 копійок на одну особу в місяць.
Проєкт є експериментальним і розрахований на 2024-25 роки. Пропонувати послуги можуть лише юридичні або фізичні особи-підприємці. Вони мають бути включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг і відповідати критеріям цієї діяльності згідно законодавства.
Перелік закладів, які братимуть участь в експериментальному проєкті, формує Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Він має оприлюднити його на своєму офіційному сайті.
Особа, яка потребує надання соціальних послуг, звертається до органів соціального захисту за місцем свого перебування (не обов’язково місце реєстрації як ВПО).
Отримати допомогу можуть одинокі особи чи ті, члени родини яких не мають можливості їх утримувати. Наприклад, через участь у захисті України, перебування на ТОТ, у полоні, за кордоном, внутрішнє переміщення, психічні та поведінкові розлади внаслідок психоактивних речовин.