На Бердянську косу знову винесло нафтові забруднення

Окупаційна влада стверджує, що ліквідувала наслідки забруднення, але незалежного моніторингу ситуації немає

На східних пляжах Бердянської коси знову зафіксовано викид нафтопродуктів. Це вже другий випадок за останній місяць. Окупаційна влада намагається применшити масштаби екологічного лиха, що сталося на узбережжі Бердянська. Проте навіть у росії визнають, що ситуація критична.

Так, один із депутатів держдуми рф Тимофій Баженов, коментуючи наслідки забруднення, визнав, складність положення.

«Чи буде від цього гірше нашому туристичному сезону? Мабуть, буде. Вже зараз йому гірше від цього, бо хтось там здає путівки, хтось, навпаки, купує їх дешевше. Хочу повідомити вам усім, що всі ці відмиті птахи помруть, так само, як і невідмиті. Давайте дивитися правді у вічі. Ситуація жахлива, але не катастрофічна» – зазначив він.

Такі слова фактично підтверджують, що наслідки забруднення катастрофічні для екосистеми Азовського узбережжя. Загибель морських птахів та тварин, неможливість повноцінного очищення акваторії, а також ризики для здоров’я людей свідчать про те, що ця ситуація матиме довгострокові наслідки.

За інформацією російських джерел, для очистки узбережжя розгорнули так званий «оперативний штаб», а на місце залучили близько 200 осіб, серед яких 92 представники окупаційного МНС. Вони нібито завершили роботи 31 січня, а зібране сміття вивезли у визначене місце.

«Я з великим здивуванням зрозумів, що відкачування залишків нафтопродуктів з розламаного танкера коштуватиме мільярд» – каже Тимофій Баженов.

Проте незалежного підтвердження якості очищення та оцінки екологічних наслідків немає. Через відсутність доступу міжнародних екологічних організацій до окупованих територій важко перевірити масштаби забруднення та можливий вплив на довкілля.