Немає ані допомоги, ані гарантій безпеки – чому українці покидають країну?

Біженці залишаються за кордоном, а переселенці повертаються в окупацію. Чому так відбувається та хто отримає виплати ВПО наступного року читайте в матеріалі.

Близько половини біженців готові повернутися з-за кордону в Україну, якщо війна закінчиться наступного року. Про це «Бердянськ 24» дізнався з інтерв’ю співробітникf Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Олексія Позняка РБК-Україна. Втім, за його словами, для цього мають бути «серйозні гарантії та повернення принаймні частини окупованих росією територій».

За даними міністра закордонних справ Андрія Сибіги, як повідомляють «Факти», з початку повномасштабного вторгнення Україну покинули понад сім з половиною мільйонів громадян, які надалі перебувають за кордоном.

Поки одні українці вагаються чи повертатися на батьківщину, інші їдуть назад на окуповані території. Головною мотивацією є вберегти своє житло від визнання його безгоспним. Про це в ефірі Вечір.LIVE зазначив народний депутат Руслан Горбенко.

«Без отримання папірця з двоголовим орлом вони не зможуть зареєструвати свою власність. Тому перша причина – врятувати своє майно. Заїжджають виключно жінки. Але ті випадки, коли чоловіки повертаються, теж дали такі приклади, що їх затримують, і саджають на зомбі карантин, а потім змушують воювати», – розповів нардеп.

Тенденція повернення в окупацію почала набирати обертів, зокрема, після припинення виплат внутрішнім переселенцям окремих категорій. Наразі допомогу отримують лише ВПО, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, а також не здатні працювати. Для них виплати продовжили ще на пів року. Серед них:

  • пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9 444 грн;
  • люди з інвалідністю I чи II груп, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.