Окупанти відзвітували про «закриття плану» з залучення медиків

Окупаційна адміністрація Запорізької області заявила про виконання програми «Земський лікар» на 2024 рік

За даними так званого міністерства охорони здоров’я, до лікарень та фельдшерсько-акушерських пунктів регіону працевлаштували 44 медпрацівники.

«У тих місцях, де бракувало лікарів, тепер працюють кваліфіковані спеціалісти» – відзвітували в окупаційній адміністрації.

Серед залучених кадрів — педіатр, отоларинголог, хірург, терапевт, а також фельдшери та медсестри, які поповнили штат районних лікарень і служб швидкої допомоги. Найбільше нових медиків направили до фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів) та амбулаторій у Мелітопольському, Бердянському, Токмацькому та Василівському районах, повідомляють російські Z-пабліки.

Програма «Земський лікар» є частиною так званого національного проєкту з «покращення» медичної системи. За умовами, лікарі отримують компенсацію – до двох мільйонів рублів, а середній медперсонал – до мільйона. Натомість медики мають відпрацювати в регіоні щонайменше п’ять років.

Окупаційна адміністрація в своїх заявах висловлює впевненість у тому, що ці дії допоможуть підвищити якість медичних послуг.

«Без грамотних кадрів неможливо покращити якість медичної допомоги» – заявив окупаційний міністр охорони здоров’я Борис Александров.

Водночас, викликає сумнів, чи готові кваліфіковані спеціалісти, такі як хірурги або кардіологи з великим досвідом роботи, добровільно їхати працювати в тимчасово окуповані регіони України. Незалежна перевірка інформації про рівень освіти та досвіду нових медиків наразі відсутня.