СБУ повідомила про підозру ще 3 організаторам псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області

По матеріалам ЗОДА
07.10.2022 · 19:50 · переглядів - 1715

Служба безпеки України продовжує документувати протиправні дії організаторів та учасників фейкового волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.


За матеріалами СБУ підозру у колабораційній діяльності отримали: 

  • Глеба Василь, голова так званої «територіальної виборчої комісії м. Бердянськ»
  • Єфименко Юрій, голова  так званої «територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області»
  • Бугаєнко Дмитро, член так званої «територіальної виборчої комісії м. Пологи»

Зокрема встановлено, що ці колаборанти діючи на виконання розпорядження Балицького   з метою організації та проведення абсолютно незаконного референдуму, за підтримки збройних формувань російської федерації та представників держави-агресора провели комплекс необхідних заходів для підготовки та організації проведення вказаного  референдуму, а саме:

  • забезпечили інформування мешканців громади, як можливих учасників референдуму, про підготовку та проведення референдуму
  • склали попередні списки учасників референдуму
  • підготували бланки бюлетенів для голосування на референдумі, а також виготовили їх та доставили для голосування на дільниці
  • забезпечили фінансування підготовки та проведення референдуму, тощо.  

Після проведення плебісциту вони дали інтерв’ю журналістам одного з російських пропагандистських каналів, під час якого повідомили, що так званий референдум було проведено без жодних порушень. 

У рамках відкритих кримінальних проваджень слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 (участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

У межах кримінального провадження тривають комплексні заходи із документування злочинних дій і притягнення усіх ворожих поплічників до відповідальності.

Служба безпеки України попереджає, що злочини проти основ національної державності України не мають строку давності, тому всі винні відповідатимуть за скоєне перед законом!

Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.
Останні новини Бердянська
сьогодні, 14 червень, п'ятниця 2024
вчора, 13 червень, четвер 2024
12 червень, середа 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок