Ситуація на Донбасі після перемир’я тільки погіршилась — ОБСЄ

По материалам Дзеркало тижня
25.11.2021 · 09:51 · Просмотров - 2030

Кількість обстрілів з липня 2020 року стає лише більшою, кажуть в місії

Ситуація з обстрілами на лінії розмежування в Донбасі  зараз є гіршою, аніж до липня 2020 року, коли були введені в дію нові заходи щодо посилення режиму припинення вогню, заявив після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ посол Мікко Кіннунен.

Він зазначив, що зараз ситуація вздовж лінії зіткнення є вкрай нестабільною. Зокрема на цьому відрізку багато пошкоджених важким озброєнням житлових будинків та об'єктів інфраструктури.

 - У середньому, кількість порушень режиму припинення вогню на день перевищує аналогічний показник до набрання чинності заходами щодо посилення режиму припинення вогню у липні 2020 року, - зазначив Кіннунен.

Представник ОБСЄ вказав, що ситуація на разі виглядає тупиковою і серйозно перешкоджає як діяльності Спеціальної моніторингової місії, так і ускладнює життя цивільного населення. Так, неможливість вільно пересуватись для місії ОБСЄ ускладнює встановлення нею фактів і повідомлення про них у відповідь на конкретні інциденти.

Минулого місяця Росія знову почала стягувати війська та техніку до кордонів з Україною, нарощуючи угруповання, що залишилося там після весняних "учень". Агресивність Росії на дипломатичному та військовому напрямках в останні тижні суттєво зросла. Міграційна криза в Білорусі, напруженість на Балканах, пропасне зростання цін на газ у Європі – у всіх цих подіях простежується російський слід.

Загроза вторгнення Росії в Україну велика. На відміну від публічних коментарів української влади, американські партнери "вкрай стурбовані незвичайним переміщенням" російських військ біля кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статті
На верх