Туризм під примусом. Окупаційна влада розповіла, як заманюватиме туристів у захоплені міста, зокрема й Бердянськ

Окрім того окупаційна адміністрація Запорізької області планує зробити туризм «круглорічним» на ТОТ

Поки мешканці тимчасово окупованих міст живуть під тиском, страхом і репресіями, російська адміністрація розповідає про таке собі туристичне відродження Азовського узбережжя. Про це «Бердянськ 24» дізнався з інтерв’ю в.о директорки так званого туристично-інформаційного центру Світлани Дорохової. Вона заявила, що у 2025 році вони хочуть прийняти 150 тисяч туристів – удвічі більше, ніж два роки тому.

Один із головних меседжів окупантів – показати нормальне життя. Саме тому в хід ідуть не лише пляжі Бердянська та Кирилівки, а й маршрути до молокозаводу, птахофабрики та навіть нафтохімічного підприємства «Азмол». У Мелітополі вже водять платні екскурсії містом – півтори години з гідом коштують 200 рублів.

Серед «родзинок» – занурення біля Кирилівки на місці, де під час декомунізації було скинуто в море радянські пам’ятники. Їх хочуть перетворити на точку для дайвінгу.

Фестиваль водних видів спорту «На хвилі», розмови про найкраще узбережжя Азова та нібито 150 днів купального сезону – усе це має створити картинку стабільності, яку активно просуває російська пропаганда. Водночас про безпеку, мінну небезпеку, відсутність медичних послуг чи свободи слова в цих курортних містах у повідомленнях не йдеться.

За словами Дорохової, введення туристичного збору поки не розглядається – головне зараз залучити людей, зокрема й транзитних туристів, які прямують до анексованого Криму. Мета – змусити їх затриматись на кілька днів у захоплених містах Північного Приазовʼя.

Такі заяви вкладаються в загальну стратегію росії – показувати, що життя в окупації налагоджується. Проте реальність, за словами самих мешканців, кардинально інша: обшуки, депортації, мобілізація, фільтраційні табори, блокування українських сайтів і повна зачистка будь-якого інакодумства.